Göç İdaresi Büro Memuru ve Sosyal Çalışmacı Alımı için Başvuru İşlemleri 15 Kasım'da Sonlanacak 

T.C. İşleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü'nün büro personeli ve sosyal çalışmacı alımı için dün başlayan başvuru işlemleri 15 Kasım'da sona erecek.

Göç İdaresi Büro Memuru ve Sosyal Çalışmacı Alımı için Başvuru İşlemleri 15 Kasım'da Sonlanacak 

T.C. İşleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü'nün büro personeli ve sosyal çalışmacı alımı için dün başlayan başvuru işlemleri 15 Kasım'da sona erecek.

08 Kasım 2019 Cuma 21:22
Göç İdaresi Büro Memuru ve Sosyal Çalışmacı Alımı için Başvuru İşlemleri 15 Kasım'da Sonlanacak 

Göç İdaresi Büro Memuru ve Sosyal Çalışmacı Alımı için Başvuru İşlemleri 15 Kasım'da Sonlanacak 

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından yapılan resmi duyuruda, kurumun taşra teşkilatı birimlerinde çalıştırılmak üzere sözlü sınavla sosyal çalışmacı ve büro personeli alınacağı, büro personeli alımı için başvuru yapacak adayların en az lisans mezunu olması gerektiği, sosyal çalışmacı alımı için başvuru yapacak adayların ise, "FAKÜLTE VEYA 4 YILLIK YÜKSEKOKULLARIN SOSYAL HİZMET, SOSYAL HİZMETLER BÖLÜMLERİNDEN MEZUN OLMAK" şartını yerine getirmesi gerektiği belirtildi. 

İLKOKUL MEZUNU PERSONEL ALIMLARI , ORTAÖĞRETİM VE ÖNLİSANS İŞ FIRSATLARI VE DAHA FAZLASI İÇİN TIKLA VE KATILMA İSTEĞİ GÖNDER.

KONTENJAN DAĞILIMI

Söz konusu alımın yapılacağı iller ise aşağıdaki gibi oldu: 


BAŞVURU YAPACAK ADAYLARIN UYMASI GEREKEN ŞARTLAR

Büro Personeli ve Sosyal Çalışmacı alımı için başvuru yapacak adaylarda 2018 KPSS şartının yanı sıra yaş ve diğer şartlara da uyma gerekliliği bulunuyor. Buna göre başvuru yapacak kişilerde aranacak genel şartlar aşağıdaki gibi: 

1- 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun değişik 48 inci maddesinin (A) bendinde belirtilen nitelikleri taşımak,
(a) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
(b) Kamu haklarından mahrum bulunmamak,
(c) Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,
(ç) Askerlik durumu bakımından; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,
(d) Türk Ceza Kanununun 53 üncü madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak,
2- Bu ilanın, Ek-1 ve Ek-2 tablolarında istenen öğrenim şartlarını taşımak,
3- 01 Ocak 2019 tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak, (01.01.1984 ve daha sonraki tarihlerde doğanlar)
4- 2018 yılı Kamu Personel Seçme Sınavı (B) Grubundan KPSSP3 puan türü esas alınarak yapılacak başarı puan sıralamasına göre ilan edilen pozisyonun 5 (beş) katı adayın içerisinde bulunmak,
5- Adaylar ancak bir pozisyon unvanın sınavına başvurabilecektir. Bu başvuru sadece bir ile yapılacaktır. Birden fazla pozisyon unvanına veya birden fazla ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.
6- Kamu kurum ve kuruluşlarında herhangi bir 4/B sözleşmeli pozisyonda çalışanların, başvuruda bulunmak istedikleri sözleşmeli pozisyon unvanı ile halen görev yaptıkları 4/B sözleşmeli personel pozisyon unvanının aynı olmaması,
7- Kamu kurum ve kuruluşlarında herhangi bir 4/B sözleşmeli pozisyonda çalışmakta iken sözleşmesi feshedilen adayların, fesihten önce görev yaptıkları 4/B sözleşmeli personel pozisyonuyla aynı unvanlı pozisyona başvuruda bulunmaları halinde, son müracaat tarihi itibariyle bir yıllık bekleme süresini tamamlamış olmaları gerekmektedir.

BAŞVURU İŞLEMLERİ NEREDEN, NASIL YAPILACAK?

Başvurular, bakanlığın resmi sayfası olan www.icisleri.gov.tr adresi üzerinden 15 Kasım 2019 saat 18.00'a kadar online yapılacak. Başvuru sırasında adayların e-Devlet şifreleriyle ilgili sayfaya giriş yapması gerekiyor. e-Devlet şifresi olmayan adaylara dair, "Başvurular e-Devlet şifresi ile yapılacağından adayların (www.turkiye.gov.tr) hesabının bulunması zorunludur. Söz konusu hesabın kullanılabilmesi için, adayların e-Devlet şifresi almaları gerekmektedir. Adaylar, e-Devlet şifresini içeren zarfı PTT Merkez Müdürlüklerinden şahsen başvuru ile üzerinde T.C. Kimlik numarasının bulunduğu kimliğini ibraz ederek temin edebilirler." bilgilendirmesi yapılırken, her bir adayın bir kez tercih hakkı kullanabileceği belirtildi.

Son Güncelleme: 08.11.2019 22:01
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.