Erdoğan: 25500 Polis, 10475 Uzman Erbaş 7 Bin Bekçi Alınacak

Beştepe'deki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen programa katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı ile 16 Bakanlığın önümüzdeki 100 gün içerisinde gerçekleştireceği icraatları aktardı. Erdoğan açıklamasında, polis subay, uzman erbaş ve bekçi alımlarına değindi.

Erdoğan: 25500 Polis, 10475 Uzman Erbaş 7 Bin Bekçi Alınacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan beklenen 100 ghünlük eylem planını açıkladı.

Erdoğan'ın açıklamasında önemli başlıklar yer aldı. İçişleri Bakanlığı ile Jandarma'ya personel alımına değindi. Erdoğan'ın açıklamaları şu şekilde;

"Bakanlığın 15 ayrı hizmetini e-devlet üzerinden sunmaya başlayarak önemli bir tasarrufa gidiyoruz. Mobil plaka tanıma sistemi yüzde 27 oranında yaygınlaştırıyoruz. Elektronik belediye projesiyle belediyelerin yazılımlarının ortak platformda bulunma çalışmalarında yüzde 15 ilerleme sağlıyoruz. Uyuşturucuyla daha etkin mücadele için 31 ilde daha narko timler kuruyoruz. 112 merkezlerinin sayısını 32'den 42'ye çıkartıyoruz. Geçici barınma merkezlerinden beş tanesi daha iyi koşullarda merkezlere naklediyoruz. Elazığ ve Van'a ilave olarak Gaziantep'te de Jandarma Taktik İnsansız Hava Aracı Komutanlığı kuruyoruz. FETÖ operasyonlarında elde edilen dijital materyallerden 300 bininin daha incelemesini tamamlıyoruz.

25500 POLİS, 7 BİN BEKÇİ, SUBAY VE UZMAN ERBAŞ ALIMI

Jandarma ve emniyetin balistik analiz sistemlerindeki ortak sorgu imkanlarını geliştiriyoruz. Emniyete 3 bin polis amiri, 22 bin Avrupabet 500 polis memuru 7 bin bekçi, jandarmaya 500 subay, 10 bin 175 uzman erbaş, Sahil Güvenlik Komutanlığı'na 44 subay, 300 uzman erbaş alarak güvenlik birimlerimizi güçlendiriyoruz. Emniyet ve Jandarmayı 459 yeni zırhlı araçla takviye ediyoruz.

HER OKULDA BİR POLİS

700 okul kent güvenlik sistemine entegre edilecek. Her okulumuzda en az bir polis memuru görevlendiriyoruz. Her okulun kendi şartlarında geliştirilmesini sağlamak için kriterler belirliyor, destekleri buna göre sağlıyoruz. Mesleki eğitimde organize sanayi bölgeleri ve üniversitelerle işbirliğini güçlendiriyoruz.

Her okulda bir polisin görev yapacak olması yeni dönemde polis alımlarının giderek artacağına işaret ediyor. 

Siz de aşağıdaki yorum kısmından polis, asker ve bekçi alımı hakkındaki düşüncelerinizi yazabilirsiniz.

İLANLAR YAYIMLANDIĞI ANDA BİLDİRİM ALARAK HABERDAR OLMAK İÇİN;

Kamubulteni.com | Ankara