Engelli Ziraat Mühendisleri Atama Sayısının Arttırılmasını Bekliyor

Engelli Ziraat Mühendisleri, önümüzdeki atamalarda kendilerine yönelik pozitif ayrımcılık yapılması gerektiğini belirtiyor.

Engelli Ziraat Mühendisleri Atama Sayısının Arttırılmasını Bekliyor

Engelli Ziraat Mühendisleri 2016 yılında gerçekleştirilen EKPSS'nin 3 atamasında engelli Ziraat Mühendislerine sadece 4 kadro verildiğini, diğer mühendisliklere verilen önemin ziraat mühendislerine aynen verilmesi gerektiğini belirtiyor.

Konuyla ilgili Kamu Bülteni sitesine mail atan Engelli Ziraat Mühendisleri, Tarım ve Orman Bakanlığı'nın kendilerine yönelik pozitif ayrımcılık yapması gerektiğini savunuyor, seslerinin duyulmasını bekliyor.

Süleyman Y. isimli bir Jestbahis kullanıcımız konuyla ilgili bize gönderdiği mailde şu ifadeleri kullanmışt: "2016 yılında yapılan EKPSS’nin 3 atamasında Engelli ziraat mühendislerine sadece 4(dört) kadro verilmiş olup diğer mühendisliklere verilen önem Ziraat mühendislerine aynı derecede verilmemiştir. 2018 yılında yapılmış EKPSS puanları ile yılın son çeyreğinde yapılacak atamalarda Engelli Ziraat mühendislerine de en az 16 kişilik kadro verilmesini rica ederiz. İlgili kurum, kuruluş ve kişilerin biz Engelli Ziraat Mühendislerine pozitif ayrıcalık tanımasını ve atamalarda bizi kadrosuz bırakmamaları isteriz." 

KAMUBULTENİ.COM - ANKARA