EGM'den İzmir'de Köpek Saldırısına Ateşle Yanıt Veren Polis Hakkında Açıklama!

16 Ağustos'ta İzmir'de bir trafik polisinin sokak köpeğini beylik tabancasıyla vurduğu iddialarıyla ilgili Emniyet Genel Müdürlüğü'nden açıklama geldi.

EGM'den İzmir'de Köpek Saldırısına Ateşle Yanıt Veren Polis Hakkında Açıklama!

İzmir İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü'nde görev yapan polis memurunun ifadesinde 16 Ağustos sabahında evden işe gitmek üzere ayrıldığı, Soğuksu mevkiinde bir sokak köpeğinin saldırısına uğradığı ve köpeği korkutmak için havaya ateş açtığı belirtilirken, şikayetçi vatandaşların polisi köpeğe ateş ederken görmedikleri, köpeğin durumuna ilişkin bilgi sahibi olmadıkları vurgulandı. Görevli polisin sağlık kuruluşuna sevk edildiği, düzenlenen doktor raporunda köpek tarafından ısırıldığı EGM bilgilendirme metninde yer aldı. Konuyla ilgili adli ve idari tahkikat başlatıldığı öğrenildi. Emniyet Genel Müdürlüğü'nce yapılan basın açıklamasında ayrıca şu ifadelerin yer aldığı görüldü : 

16.08.2018 tarihinde İzmir’de trafik polisinin bir köpeği beylik tabancasıyla vurduğu iddialarının sosyal ve görsel medyada yer alması ile ilgili aşağıdaki açıklamanın yapılmasına gerek duyulmuştur.

İzmir İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Safirbet Denetleme Şube Müdürlüğünde görevli polis memurunun Polis Merkezi Amirliğinde alınan ifadesinde 16.08.2018 tarihinde sabah evden işe gitmek üzere ayrıldığını, Soğuksu mevkiinde bir sokak köpeği tarafından ısırıldığını ve köpeği korkutarak uzaklaştırmak amacıyla havaya ateş açtığını, köpeğin saldırısının devam etmesi üzerine öldürme ve yaralama katsı olmaksızın köpeğe yakın yere ateş ettiğini beyan etmiş,  şikâyetçilerin alınan ifadelerinde; polisi köpeğe ateş ederken görmediklerini ve köpeğin öldüğünü bilmediklerini beyan etmişlerdir. Görevli polis memuru sağlık kuruluşuna sevk edilmiş, düzenlenen doktor raporunda sağ bacağında köpek ısırığı olduğu anlaşılmış, konu ile ilgili adli ve idari tahkikat başlatılmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.​

KAMUBULTENİ.COM - ANKARA