EGM'den Açığa Alınan 4 Polis ile İlgili Açıklama

Bayrampaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü 'nde feci bir olay meydana gelmiş ve kadın avukat polisler tarafından darp edilmişti. Bu olay sonrası 4 polis açığa alınmıştı. Bu olayla ilgili EGM'den açıklama geldi.

EGM'den Açığa Alınan 4 Polis ile İlgili Açıklama

Geçtiğimiz gün Bayrampaşa İlçe Emniyet Müdürlüğünde feci bir olay meydana geldi.

Önceki gün ortaya çıkan görüntülerde bir komiserin kadın avukata şiddet uyguladığı görüldü. Bu görüntüler sonrası 4 polis açığa alındı. Avukatın darp edilmesi sonrası açığa alınan polislerle ilgili Emniyet Genel Müdürlüğünden açıklama geldi.

EGM'den yapılan duyuruda "05.09.2018 tarihinde bazı basın yayın organlarında Bayrampaşa İlçe Emniyet Müdürlüğünde görevli bir komiserin İlçe Emniyet Müdürlüğüne gelen bir kadın avukatı darp ettiği haberleri ile ilgili olarak aşağıdaki açıklamanın yapılmasına gerek duyulmuştur." ifadelerine yer verildi.

4 Haziran günü meydana gelen olay hazırlatılarak yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"04.06.2018 tarihinde yürütülmekte olan bir tahkikatla ilgili Bayrampaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliğine müvekkili ile görüşmek maksadıyla gelen avukat G. S. Y'nin burada görevli Komiser G. K. tarafından koluna vurmak suretiyle darp edildiği tespit edilmiş, Komiser G. K. ve 4 personel hakkında adli ve idari işlem başlatılmıştır.

Bahse konu olay ile ilgili olarak başlatılan idari tahkikat kapsamında Komiser G.K. ve 4 personel 11.07.2018 tarihli Valilik Oluru ile görevden uzaklaştırılmış olup haklarında yapılan adli ve idari tahkikat devam etmektedir.

Emniyet Teşkilatı olarak her zaman bu ve benzeri hukuk dışı eylem ve işlemlere karşı olduğumuz, bu tür eylem içinde bulunan kendi personelimiz de olsa hiçbir surette müsamaha gösterilmeyeceği, yasal gereğine tevessül edileceği ve yasal işlemlerin tavizsiz yapılacağı kamuoyuna saygı ile duyurulur."

Kamubulteni.com | Ankara