DHMİ Personel Alımı Yapacak! İşte Mezuniyet ve Diğer Şartlar

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü'ne asistan hava trafik kontrolörü giriş sınavı ile personel alımı yapılacak.

DHMİ Personel Alımı Yapacak! İşte Mezuniyet ve Diğer Şartlar

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü'ne asistan hava trafik kontrolörü giriş sınavı ile personel alımı yapılacak.

01 Ocak 2021 Cuma 17:25
DHMİ Personel Alımı Yapacak! İşte Mezuniyet ve Diğer Şartlar

Resmi Gazete'de 31 Aralık'ta yayımlanan ilanda, başvuru yapacak adayların başvuru genel ve özel şartlarını dikkatle incelemesi gerektiği belirtilirken, başvuruların 8 Şubat ile 26 Şubat 2021 tarihinde alınacağı belirtildi.

İlkokul, lise, önlisans ve lisans düzeyinden yeni iş haberlerini takip etmek için TIKLA.

Başvuru yapacak adaylarda aranacak genel ve özel şartlar şu şekilde sıralandı: 

a) Türk Vatandaşı olmak,
b) Kamu haklarından mahrum bulunmamak,
c) 18 yaşını tamamlamış olmak,
d)  Askerlik  durumu  itibariyle;  askerlikle  ilgisi  bulunmamak,  askerlik  çağına  gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,
e) Taksirli suçlar hariç olmak üzere, ağır hapis veyahut affa uğramış olsalar bile Devletin şahsiyetine   karşı   işlenen   suçlarla,   zimmet,   ihtilas,   irtikap,   rüşvet,   hırsızlık,   dolandırıcılık, sahtecilik,  inancı  kötüye  kullanma,  dolanlı  iflas gibi  yüz kızartıcı  veya şeref ve haysiyeti  kırıcı suçtan  veya  istimal  ve  istihlak  kaçakçılığı  hariç  kaçakçılık,  resmi  ihale  ve  alım  satımlara  fesat karıştırma, Devlet sırlarını açığa vurma suçlarından dolayı hükümlü bulunmamak,

f) Son  başvuru  tarihi  itibarıyla,  Kamu  Görevlerine İlk  Defa  Atanacaklar İçin  Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmeliğin 11 inci maddesi uyarınca KPSSP3 puan türünden yetmiş ve üzeri puan almış olmak.

Sınava katılacak adaylarda aranan özel şartlar,
a) Fakülte veya 4 yıllık yüksekokul mezunu olmak,
b) ICAO ANNEX'l kriterlerine uygun "Hava Trafik Kontrolörü olur" ibareli sağlık raporu almak,  (aranan  şartlar  www.dhmi.gov.tr  adresinde  yer  alan  Hava  Trafik  Kontrol  Hizmetleri Personeli Lisans ve Derecelendirme Yönetmeliğinde yazılı bulunmaktadır.)
c) Hava/yer ve yer/yer sesli iletişiminde, yanlış anlamalara ve aksamalara yol açabilecek belirgin bir aksan veya lehçe, dilde pelteklik, gizli kekemelik ve aşırı heyecan sahibi olmamak, (Bu  durum sınav  komisyonunca  tespit  edilerek tutanak altına alınır,  gerekirse hakem hastaneye gönderilir  ve  hakem  hastanece  verilecek  nihai  rapor  sonucuna  göre  işlem  tesis  edilir.  Adaylar Bilgisayar Destekli Seçme Sınavı veya yazılı sınavı geçmiş olsalar bile sınavı kazanmış sayılmaz ve elenirler.)
d) Son başvuru tarihi itibarıyla, son beş yıl içerisinde İngilizce Yabancı Dil Sınavından en az ‘C’ düzeyinde puan aldığını belgelemek, (ÖSYM Başkanlığı tarafından yayımlanan eşdeğerlik tablosunda belirlenen yabancı dil bilgisine sahip olduğunu gösterir belge (26.02.2016 tarihinden sonraki belgeler geçerlidir.).
e) Geçerli bir Hava Trafik Kontrolör Lisansına sahip olmak. (Bknz.: “SHY 65-01 Hava Trafik Kontrolör Hizmetleri Personeli Lisans Değerlendirme Yönetmeliği”)

BAŞVURULAR NASIL OLACAK?

DHMİ Personel alımı için başvurular online alınacak. Başvuru sürecine dair yapılan açıklamada, başvuru işlemlerinin isbasvuru.dhmi.gov.tr adresinden alınacağı kaydedilirken, şahsen ya da posta yoluyla başvuruların kabul edilmeyeceği belirtildi. Başvurularla ilgili ayrıca, "Devlet   Hava   Meydanları   İşletmesi   Genel   Müdürlüğünce   duyurulan   pozisyonların sayısının 5 (beş) katı kadar aday KPSSP3 puanı en yüksekten başlamak üzere Bilgisayar Destekli Seçme Sınavına veya yazılı sınava çağırılacaktır. Adaylar; Bilgisayar Destekli Seçme Sınavı veya yazılı  sınavlarda  almış  oldukları  puan  sırasına  göre  sözlü  sınava  çağırılacaktır.  Sınava  girmek isteyen adayların 08.02.2021-26.02.2021 tarihleri arasında http://isbasvuru.dhmi.gov.tr adresinden başvurmaları gerekmektedir. Adayların talep edilen bütün belgeleri sisteme eksiksiz yüklemeleri gerekmektedir. Şahsen ve posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir." ifadeleri görüldü.

Son Güncelleme: 01.01.2021 17:57
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Soner 2021-01-01 17:59:08

He he heeee s....

Avatar
Ayse 2021-01-01 17:59:19

Lise mezunu diyo kpss p3 uan istiyo ne oluyo anlayan varmi sacmalik

Avatar
Havacı 2021-01-01 18:19:26

Saçma saçmaa işlerr bu kadar kasılmazz napıyosunuz ceo mu alıcaksınız

Avatar
Mer 2021-01-01 20:24:50

Alayı papel