Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan asgari ücret, memur ve emekli zammı açıklaması; Müsterih olsunlar...

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan 700 binden fazla işçiyi ilgilendiren toplu sözleşme sonuçlandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yaptığı açıklamada, bu toplu sözleşme ile ücretlerde yüzde 45 zam yapıldığını ve en düşük ücretin 15 bin TL'ye ....

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan asgari ücret, memur ve emekli zammı açıklaması; Müsterih olsunlar...

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan 700 binden fazla işçiyi ilgilendiren toplu sözleşme sonuçlandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yaptığı açıklamada, bu toplu sözleşme ile ücretlerde yüzde 45 zam yapıldığını ve en düşük ücretin 15 bin TL'ye çıkarıldığını söyledi.

Erdoğan ayrıca, başka iş primi ödemesi bulunmayan işçilere yüzde 4 ila yüzde 6 arasında prim ödemesi uygulaması getirildiğini, fazla çalışma ücretlerinde ise yüzde 70'lik artışa gidildiğini belirtti.

Bu kararla birlikte, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan işçilerin maaşlarına önemli bir artış sağlanacak. Yapılan zammın yanı sıra, prim ödemelerinde ve fazla çalışma ücretlerindeki artışlar da işçilerin gelirlerini olumlu yönde etkileyecek.

ASGARİ ÜCRET, MEMUR VE EMEKLİ ZAMMI AÇIKLAMASI
“Tüm vatandaşlarımızın gelirini artırarak refah seviyesini yükseltecek yeni düzenlemelerde yapacağız” da diyen Erdoğan, şöyle devam etti:

“Asgari ücret artışından memur ve emekli maaş zammına bu konuda yılbaşında gerçekleştirdiğimiz çalışmaların devamını getireceğiz. Temmuz ayı için bu doğrultuda enflasyon farkı ve refah payı esasına dayanan hazırlıklarımız var. Bilhassa memurlarımız müsterih olsunlar. Onların haklarını teslim etmek ayrıca bizim boynumuzun borcudur.”