Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Sözleşmeli Personele Kadro Konusunda Açıklama

 AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kamudaki sözleşmeli işçi ve memurların kadroya geçişine ilişkin soruya yanıt verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Sözleşmeli Personele Kadro Konusunda Açıklama

 AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kamudaki sözleşmeli işçi ve memurların kadroya geçişine ilişkin soruya yanıt verdi.

20 Aralık 2019 Cuma 16:19

Sözleşmeli personel istihdamındaki artışın nedenlerini açıklayan Erdoğan, "Sözleşmeli personel olarak niye bunu değerlendiriyoruz? Sebebi şu; bir tarafta aldığımız elemanın "Ben nasılsa artık kadroluyum, yan gel yat" mantığıyla hareket etmesi var." ifadelerini kullandı.

Kuala Lumpur Zirvesi'ne katılmak üzere gittiği Malezya'da gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, asgari ücretle ilgili olumlu adımın atılacağını jest yapılabileceğini belirtirken, kamudaki sözleşmeli personelin durumuna ilişkin, "Personel noktasında biz sürekli alımları devam ettiriyoruz. Şu anda Sağlık Bakanlığı ciddi bir personel alımına yönelik adım attı. Aynı şekilde Milli Eğitim'de yine ciddi sayılabilecek bir sayı planlandı. Yalnız dedik ki takvimi iyi ayarlayalım. Diğer bakanlıklarda da yine benzer şeyler var. Sözleşmeli personel olarak niye bunu değerlendiriyoruz? Sebebi şu; bir tarafta aldığımız elemanın "Ben nasılsa artık kadroluyum, yan gel yat" mantığıyla hareket etmesi var. Ama diğer tarafta da işi sıkı tutma anlayışı var. Bunlara dayalı olarak bu tür adımları atıyoruz. Ama personel alımında bir taraftan tabi emeklilik süreci, emeklilikten doğan o boşlukları doldurma süreci de söz konusu. Buralarda bizler insanımızı değerlendirme açısından gerekli adımları atmaya devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

Kaynak: Memurlar.net

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Ömer kat 2019-12-21 23:47:23

Madem yan gel yat kaldır kadroyu herkez sözleşmeli olsun hadi bakalım

Avatar
Berk Can 2019-12-20 17:10:01

Yan gelip yatma konusunda haklı demiş

Avatar
Mesut 2019-12-20 23:18:16

Kesinlikle doğru demis bizim sayın cumhurbaşkanımız kamudaki kadrolu personellerim bir çoğu yan gelip yatıyor elindeki işi salmış ve umursamamış ve işinin ciddiyetinde olmayıp keyfine bakıp yan yatıyor adalet mi bu sizce??

Avatar
sabiT 2019-12-22 18:31:43

madem öyle 3+1 i neden getirdiniz..mağdur ettiğiniz 6-7 yıldır kadro bekleyen kitleye vereceğiniz cevap buysa sizde sonun başlangıcına gelmişsiniz demektir..işinize nasıl geliyorsa artık çevir kazı yanmasın..

Avatar
HAKAN 2020-01-23 11:10:38

AMAÇ KADRO DEĞİL. BİZ YÜKSELME SINAVINA GİREMİYORUZ 6 YILDIR.

Avatar
Arslan Mashadov 2020-02-24 21:20:15

Allah razı olsun çok iyi işler yaptılar ama bu hükümetin en büyük yanlışı bu işte. Birkaç kişiye bakıp bütün herkesi mağdur edecek yasa çıkartmak. Birkaç yüz kişiye bakıp bütün memurları aynı kefeye koymak. Kadrolu yan gelip yatıyorsa sözleşmelinin suçu ne? Bu sefer de çalışan sözleşmeliye haksızlık yapılmıyor mu? Bu arada memur falan değilim yazıya bakınca aklıma bu geldi