CTE Personel Alımı için Başvuru Yapmayanlar Dikkat! Son Günlere Girildi

T.C. Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü'ne 08 psikolog, 24 sosyal çalışmacı, 36 öğretmen ve 3 veteriner hekim alımı yapılacak. CTE Personel alımı için başvuru işlemlerinde sona gelindi.

CTE Personel Alımı için Başvuru Yapmayanlar Dikkat! Son Günlere Girildi

T.C. Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü'ne 08 psikolog, 24 sosyal çalışmacı, 36 öğretmen ve 3 veteriner hekim alımı yapılacak. CTE Personel alımı için başvuru işlemlerinde sona gelindi.

04 Ağustos 2019 Pazar 15:12
CTE Personel Alımı için Başvuru Yapmayanlar Dikkat! Son Günlere Girildi

CTE Personel Alımı için Başvuru Yapmayanlar Dikkat! Son Günlere Girildi

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü'nün sözleşmeli personel alımı için başvuru işlemlerini henüz tamamlamayan adaylar dikkat, son günlere girildi.

Farklı iş haberlerine göz atmak, kadın-erkek diğer adaylarla bilgi alışverişinde bulunmak için TIKLA ve KATIL.

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü'nün resmi internet sayfası, Basın İlan Kurumu ve Resmi Gazete'de yayımlanan personel alımı duyurusunda, 108 psikolog, 24 sosyal çalışmacı, 36 öğretmen ve 3 veteriner hekim alınacağı belirtilmiş, toplamda 171 kişilik sözleşmeli personel alımı için başvuruların 22 Temmuz'da başlayacağı, 7 Ağustos 2019 tarihi itibariyle sona ereceği vurgulanmıştı. CTE Personel alımı duyurusunda başvuru süreciyle ilgili, "Başvurular 22/07/2019 tarihinde başlayıp 07/08/2019 tarihi mesai saati bitimine kadar herhangi bir Ağır Ceza Cumhuriyet Başsavcılığına bağlı bilgi işlem şube müdürlükleri, şeflikleri ve bürolarına şahsen yapılacak olup, posta yoluyla yapılan müracaatlar kesinlikle kabul edilmeyecektir." ifadelerine yer verilirken, başvuru yapacak adaylarda aranacak şartlar aşağıdaki gibi oldu: 

a) Adaylarda aranacak şartlar:
• 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,
• Psikolog unvanına başvuracak adaylar için psikoloji lisans, sosyal çalışmacı unvanına başvuracak adaylar için sosyal hizmetler lisans, öğretmen unvanına başvuracak adaylar için Milli Eğitim Bakanlığınca, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı eğitim kurumlarına öğretmen olarak atanacakların atamalarına esas olan alanlar ile mezun oldukları yüksek öğretim programları ve aylık karşılığı okutacakları derslere ilişkin ilân tarihindeki çizelgede sayılan yüksek öğretim programından mezun olanlardan eğitim fakültesi mezunları dışındaki bölümler için sınıf öğretmenliği sertifikası veya pedagojik formasyon belgesi bulunmak veya alanı ile ilgili ortaöğretim tezsiz yüksek lisans programını bitirmiş olmak, veteriner hekim unvanına başvuracak adaylar için veteriner hekimliği lisans programlarından mezun olmak.
•Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak,
•Adalet Bakanlığı Memur, Sınav-Atama ve Nakil Yönetmeliğinin 6-18/c maddesinde bulunan şartları taşıdığını belgeleyen, Sağlık Bakanlığına bağlı tam teşekküllü Devlet hastanelerinden alacakları sağlık kurulu raporu, (sağlık kurulu raporu başvuru aşamasında gerekli olmayıp, sözlü sınav sonucu başarılı olarak yerleştirilmeye hak kazanan adaylardan istenecektir)
• Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

Başvuru sırasında adaylardan talep edilecek belgeler: 

• Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlık numarası bulunan resimli kimlik belgesi (nüfus cüzdanı veya pasaport) fotokopisi,

•Başvuru Formu (ek-2),
• Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması formu (2 adet hazırlanacaktır) (ek-3),
• Öğrenim durumlarını gösteren belgenin noter onaylı sureti ya da ilgili kurumunca (üniversite veya fakülte yetkilisi, adliye yazı işleri müdürü vb.) verilen onaylı örneği (adaylar başvuru sırasında öğrenim durumlarını gösteren belgenin aslını ibraz etmeleri halinde başvuruyu kabul eden memur tarafından da onaylanabilecektir),
•Geçerli merkezî sınav sonuç belgesinin (KPSS) çıktısı,
• Halen, kamu kurumlarında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak görevine devam edenlerin bağlı bulundukları kurumdan alacakları hizmet belgesi,
• Vesikalık fotoğraf bulunan özgeçmiş.

Detaylı bilgilendirme CTE resmi internet sayfasında (cte.adalet.gov.tr) yer alıyor.

KAMUBULTENİ.COM - ANKARA

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
O 2019-08-04 15:30:59

Öğretmen olarak görev yapıyor olmak şart mı?

Avatar
İkm 2019-08-04 17:50:09

Şimdi oldu mu ben infaz ve koruma memuruyum 8yıldır. Eğitim fakültesi mezunuyum. Görevde yükselme sınavına kontenjanı 25 veripte dışardan 36 öğretmen almak oluyor mu sayın bakanım, genel müdürüm. Niye bizim bilgilerimizi İkm olarak köreltiyorsunuz. 8yıl öncede öğretmen alımı yapsaydınız dışardan da bizde başvursaydık. O kadar fazla eğitim fakültesi mezunu öğretmenlerimiz İkm olarak çalışıyor ki, onlar varken dışardan alım niye. Madem öğretmen ihtiyacın var al içerdeki eğitim fakültesi mezunu İkmlerden. Hiç iyi bir düşünce değil bu

Avatar
Sevilay 2019-08-05 23:23:51

Hocam biz işsizlikten bunaldık bırakında küçük bir ümidimiz olsunnm

Avatar
!! 2019-08-06 08:44:37

ikm olarak 8 yıldır görev yapan arkadaş ne kadar bencil bi düşünceye sahipsin. hiç görev alamayan atanamayan öğretmen adaylarının yanında sen hala ayrıcalık mi bekliyorsun?

Avatar
??? 2019-08-06 09:15:49

Kpss puanı kaç?