Celal Uzunkaya Göreve Başladı-İlk Açıklaması Dikkat Çekici

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Emniyet Genel Müdürü olarak atanan Celal Uzunkaya, bugün düzenlenen tören ile göreve başladı.

Celal Uzunkaya Göreve Başladı-İlk Açıklaması Dikkat Çekici

Önceki gün bir açıklama gelmiş ve yeni Emniyet Genel Müdürü'nün ataması yapılmıştı.

Selami Altınok'un milletvekili olarak seçilmesinin ardından yeni Emniyet Genel Müdürü'nün kim olacağı merak ediliyordu. Beklenen açıklama geldi ve önceki gün Celal Uzunkaya, Emniyet Genel Müdürü olarak atandı.

Atanmasının ardından bugün göreve başlayan Uzunkaya için Genel Müdürlük önünde bir tören düzenlendi. "Teşkilatımız, toplumla bugüne kadar olduğundan daha fazla kaynaşmak suretiyle vatandaşlarımızın huzur ve güvenliğini sağlama amacıyla görevlerini devam ettirecektir" sözlerini söyleyen Uzunkaya, önemli ifadeler de kullandı.

Düzenlenen törene katılan ve tebrikleri kabul eden Celal Uzunkaya, daha sonra makamına geçti ve basın mensuplarını kabul etti. Burada bir açıklama apan Uzunkaya, "Bugüne kadar ülkemizin iç güvenliği ve huzuru noktasında çok büyük emekleri olan emekli mensuplarımız başta olmak üzere şu an görevleri başında olan tüm arkadaşlarımıza emniyet genel müdürü olarak teşekkür ve şükranlarımı sunuyorum." sözleri ile Betist konuşmasına başladı.

göreve başlamasının ardından çalışmalara ve diğer hususlara da değinen Uzunkaya şu şekilde deva etti:

"İnşallah bundan sonraki süreçte de tüm mensuplarımızla, Türkiye'nin dört bir yanında gece gündüz her zorluk ve şart altında görev yapan mesai arkadaşlarımızla hukukun içinde kalmak, çizdiği sınırları aşmamak kaydıyla, yasaların bizlere verdiği görevleri, o sınırlar içinde de her türlü yetkiyi, sorumluluğu sonuna kadar kullanmak suretiyle ülkemizin huzur ve güvenliği noktasında bihakkın yerine getirmeye devam edeceğiz."     

Başta darbeci hain örgüt FETÖ, bölücü terör örgütü PKK ve DEAŞ gibi örgütler olmak üzere tüm terör örgütlerine yönelik işlemlerin devam edeceğini aktaran Uzunkaya, şu şekilde devam etti:

"Sayın Cumhurbaşkanımızın dirayetli ve kararlı duruşu ve mücadelesine uyumlu bir şekilde görev yapmaya inşallah bundan sonra da arkadaşlarımızla devam edeceğiz. Allah mahcup etmesin."

Kamubulteni.com  | Ankara