Büyükçekmece Belediyesi Zabıta Memuru Alımı Yapacak! İşte KPSS ve Diğer Şartlar

İstanbul Büyükçekmece Belediyesi'ne zabıta memuru alımı yapılacak.

Büyükçekmece Belediyesi Zabıta Memuru Alımı Yapacak! İşte KPSS ve Diğer Şartlar

İstanbul Büyükçekmece Belediyesi'ne zabıta memuru alımı yapılacak.

04 Ocak 2021 Pazartesi 17:50
Büyükçekmece Belediyesi Zabıta Memuru Alımı Yapacak! İşte KPSS ve Diğer Şartlar

Büyükçekmece Belediyesi'nin zabıta memuru alımı yapacağına ilişkin duyuru Çalışma Bakanlığı'nın resmi sayfasından yayımlanmış, ilgili duyuruda başvuru işlemlerinin 8 Şubat 2021 ile 10 Şubat 2021 tarihleri arasında alınacağı kaydedilmiş, başvuru yapacak adayların mezuniyet şartının yanı sıra genel ve özel şartları da dikkatle incelemesi gerektiğine dikkat çekilmişti. Resmi duyuruda başvuru genel şartları ile kontenjan dağılımı şu şekilde sıralandı: 

1- BAŞVURU GENEL ŞARTLARI:
İlan edilen boş zabıta memuru kadrolarına atanmak için başvuracak adayların 657 sayılı Devlet  Memurları  Kanununun  48.  maddesinin  (A)  fıkrasında  belirtilen  aşağıdaki  genel  şartlara sahip olmaları gerekmektedir.
a) Türk vatandaşı olmak.
b) Kamu haklarından mahrum bulunmamak.
c) Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp,  rüşvet,  hırsızlık,  dolandırıcılık,  sahtecilik,  güveni  kötüye  kullanma,  hileli  iflas,  ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.
d) Erkek  adaylar  için  askerlik  durumu  itibariyle;  askerlikle  ilgisi  bulunmamak  veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.
e) Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek beden ve akıl hastalığı bulunmamak.
f) İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak.

2- BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI:
a) İlan edilen unvanlar için mezun  olunan okul itibari ile öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak Önlisans 2020-KPSSP93 ve Lisans 2020-KPSSP3 türünde Kamu Personeli Seçme  Sınavından  (KPSS)  alım  yapılacak  unvanların  karşısında  belirtilen  puan  türlerinden,
belirtilen asgari KPSS puanını almış olmak.
b) Daha   önce   çalıştığı   kamu   kurum   ve   kuruluşlarından   disiplinsizlik   veya   ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.
c) 657  sayılı  Kanunun  48  inci  maddesinin  (A)  fıkrasında  belirtilen  şartların  yanı  sıra Belediye  Zabıta  Yönetmeliğinin  13/A  maddesinde  yer  alan  özel  şartlara  göre  zabıta  memuru kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak  kaydıyla  erkeklerde  en  az  1.67  metre,  kadınlarda  en  az  1.60  metre  boyunda  olmak  1 metreden  fazla  olan  kısmı  ile  kilosu  arasında  (+,-) 10  kg.dan  fazla  fark  olmamak.  Boy ve  kilo tespitleri belediyemizce başvuru esnasında yapılacaktır.
d) Sınavın yapılacağı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak.
e) 13/10/1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak,

Başvurular Nasıl Yapılacak?

Büyükçekmece Belediyesi'nin zabıta memuru alımına dair yapılan resmi açıklamada şu ifadeler görüldü:

Adaylar, sözlü sınava katılabilmek için;
• Yukarıda  sayılan  başvuru  belgelerini  08/02/2021-10/02/2021  tarihleri  arasında  saat 16:00’a  kadar  (mesai  günlerinde  saat  10:00-16:00  arasında)  Fatih  Mah.  Şehremini  Cad.  No:1 Büyükçekmece      Belediyesi      Hizmet      Binası      Büyükçekmece/İSTANBUL      adresindeki Büyükçekmece  Belediye  Başkanlığı  İnsan  Kaynakları  ve  Eğitim  Müdürlüğüne  elden  teslim etmeleri gerekmektedir.
• Başvurular şahsen yapılacaktır. Posta ile veya diğer şekillerde yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.
• Eksik  bilgi  ve  belgelerle  ya  da  nitelikleri  uygun  olmadığı  halde  yapılan  başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Mehtap 2021-01-04 20:14:35

Su yas olayını asin abi ya ben 34 yasindayim 20 yaşındaki insana tas cikaririm bu ne ya

Avatar
oiioioioio 2021-02-08 11:48:13

ehliyet olmadan olmuyor mu ?