Bu Terste Bir İşlik Var: Olmayan KPSS Puanı ile Subay Alımı Yapılıyor

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı yayımladığı ilanında subay alımı yapacağını duyurmuştu. Ancak yayımlanan ilanda 2018 KPSS şartı var.

Bu Terste Bir İşlik Var: Olmayan KPSS Puanı ile Subay Alımı Yapılıyor

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı subay alım ilanında kafaları karıştıran madde.

Deniz Kuvvetleri, geçtiğimiz gün yayımladığı ilanda farklı bölümlerden mezun olan adaylar arasından deniz sınıfı subay alımı yapacağını duyurdu. Yayımlanan ilanda ise başvuruların KPSS puanı ile yapılacağına yer verildi. Ancak yayımlanan ilanda 2018 KPSS ile alımların yapılacağına yer verildi.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı yayımladığı bu ilanında 2018 KPSS ile subay alımı yapacağına yer verdi. Ancak Komutanlığın KPSS'nin yeni yapıldığından ve sonuçların 31 Ağustos'ta yayımlanacağından haberi yok. Zira KPSS sonucu açıklanmadan bu puan malesef ki kullanılamıyor. Deniz Kuvvetleri subay alımı başvurusu ise 10 Ağustos'ta sona eriyor. 

BİR DÜZENLEME YAPILACAK MI?

Bu konu birçok adayın büyük tepkisine neden oldu. Zira istenen mezuniyet şartında adayların mühendislik fakültelerinden mezun olması Oslobet gerektiğine yer verildi. Mühendis adaylar ise çiftli yıllarda yapılan KPSS'lere girmektedirler. Bu şart nedeniyle bu subay alımına çok sayıda aday başvuru yapamıyor. Bu nedenle Deniz Kuvvetleri Komutanlığının bu konuda bir düzenleme yapması ve bu şartı değiştirmesi gerekmektedir. 

BAŞVURU DETAYLARI

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı subay alımına başvuru yapacak adayların KPSS'den en az 60 almış olması ve ekte belirtilen bölümlerden mezun olması gerekmektedir. Subay alımı başvuru detaylarına gitmek ve başvuru detaylarını öğrenmek için

YENİ SUBAY-ASTSUBAY ALIMLARINDAN HABERDAR OLMAK, KADIN-ERKEK DİĞER ASKER ADAYLARI İLE SOHBET ETMEK VE BİLGİ ALIŞ VERİŞİ YAPMAK İÇİN 

Kamubulteni.com  | Ankara