Binali Yıldırım Meclis Garsonunu Müşavir Olarak Atadı

TBMM Başkanlığı 'ndan bugün istifa edeceği öğrenilen Binali Yıldırım 'ın yaptığı son atama tepki çekti.

Binali Yıldırım Meclis Garsonunu Müşavir Olarak Atadı

Cumhur İttifakının İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Binali Yıldırım bugün TBMM Başkanlığı görevinden istifa ediyor.

Aktarılan son dakika bilgisine göre Yıldıırm 'ın Meclis Başkanlığı görevindeki son icraatı tepki çekti. Binali Yıldırım’ın özel garsonu Zeynel Nar’ı, Meclis’te ‘müşavir kadrosuna atadığı’ öğrenildi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım , görevinden istifa etmeden önce  özel garsonu Zeynel Nar 'ı müşavir kadrosuna alması büyük tepki çekti. Böylece Nar, ek göstergeden de yararlanacak.

AÇIKLAMA GELDİ

Söz konusu gelişmeyi Sözcü Gazetesi 'ne değerlendiren ve buna benzer olayların yaşandığını belirten CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal şu ifadeleri kullandı:

“TBMM başkanlığından İsmail Kahraman da ayrılırken yakın ekibindekilere kıyak geçip müşavir yaptı. Hatta özel berberini meclis kadrosuna aldırdı. Binali bey de ondan geri kalmadı. Bazıları da şoförlerini istisnai kadrodan memur yaptılar. 657 sayılı kanunun ilgili maddesinde teknik elemanlar için kullanılan bu maddeyi keyfi olarak görev ve yetki suiistimaline çevirdiler. KPSS ile alınması gereken göreve ileri yollarla memur alınıyor. Bu yolsuzluktur, liyakatsizliktir, kayırmadır. Kendi garsonunu müşavir yapan meclis başkanı Allah korusun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olursa kim bilir neler yapar. Giderayak kadrolaşmak görevi kötüye kullanmaktır.”

Zeynel Nar'ın TBMM lokantasında şef garson olduğu ve bundan sonra da müşavir unvanı ile garsonluğu sürdüreceği bildirildi.

Kamubulteni.com  | Ankara