Belediye'ye İtfaiye Eri Alımı Yapılacak

Isparta Sütçüler Belediye Başkanlığı'na itfaiye eri alımı yapılacağına dair resmi duyuru BİK ve çeşitli basın yayın kuruluşları vasıtasıyla yayımlandı.

Belediye'ye İtfaiye Eri Alımı Yapılacak

Isparta Sütçüler Belediye Başkanlığı'na itfaiye eri alımı yapılacağına dair resmi duyuru BİK ve çeşitli basın yayın kuruluşları vasıtasıyla yayımlandı.

28 Ağustos 2019 Çarşamba 12:59
Belediye'ye İtfaiye Eri Alımı Yapılacak

Belediye'ye İtfaiye Eri Alımı Yapılacak

Isparta Sütçüler Belediye Başkanlığı'na itfaiye eri alımı yapılacağına dair resmi duyuru BİK ve çeşitli basın yayın kuruluşları vasıtasıyla yayımlandı. Duyuruda, alımlara başvuruların 13 Eylül 2019 tarihine kadar yapılabileceğine dikkat çekilirken, "Isparta İli Sütçüler Belediye Başkanlığı bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere; Belediye İtfaiye Yönetmeliği hükümlerine göre aşağıda unvanı, sınıfı, derecesi, adedi, nitelikleri, KPSS türü, KPSS taban puanı ve diğer şartları taşımak kaydıyla, belirtilen boş kadrolara açıktan atama yoluyla memur alınacaktır." denildi. İtfaiye eri alımı için başvuru yapacak adayların KPSS'den en az 55 puan almış olması gerektiği, "Lisans düzeyinde eğitim veren fakültelerin herhangi birinden mezun olmak. En az B Sınıfı sürücü belgesi sahibi olması." şartlarını da yerine getirmesi gerektiği belirtildi. Başvuru Genel şartları ise aşağıdaki gibi oldu: Türk vatandaşı olmak.

Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, görevi kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

Adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak.

İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak.

Yaptırılacak güvenlik soruşturması sonucunda göreve başlamasında bir sakınca bulunmamak.

İTFAİYE ERİ ALIMI BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI:
a. İlan edilen itfaiye eri kadro unvanı için son olarak mezun olunan okul itibariyle öğrenim şartlarını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak 2018 yılı KPSS P3 Kamu Personel Seçme Sınavlarına girmiş ve belirtilen asgari KPSS puanını almış olmak,
b. Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.
c. 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinin (A) fıkrasında belirtilen genel şartların yanı sıra Belediye İtfaiye Yönetmeliğinin 15/A maddesindeki özel şartlara göre, itfaiye eri kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmaması ve sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak. Boy ve kilo tespitleri belediyemizce yapılacaktır.
d. Sağlık açısından kapalı mekan, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olmaları.
e. İtfaiye teşkilatının ihtiyacına göre belirlenen, 13/10/1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen sürücü belgesine sahip olmak.

Başvuru formu ve diğer detaylar sutculer.bel.tr adresinden öğrenilebilecek.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
kahraman 2019-08-28 13:50:35

Yazıklar olsun Sivil Savunma ve İtfaiyecilik bölümü şartı konulmamış Allah ona kadar torpil dönüyor

Avatar
Mehmet özdemir 2019-08-28 13:10:09

Itfaye eri icin lisans duzwyunde alim yapiliyor varya harbiden bu ulkenin hali hic iyi degil artik her dk simda zam her saniyede zam issizlik alip giti basini sayin baskanim artik bi el atinda bu zamlarin onune g3cin hadi issizligi de kozeye birakalim zamlari dirdurun yetwrdir vergileri ustumuzden cekin

Avatar
İsmail 2019-08-28 16:46:51

Bölüm şartı yok yine önüne gelen başvuru yapar. Bizim bölüm okumuş olmamız bir halt etmiyor.