Bedelli Askerlik Başvuru Sayısı Açıklandı! Rekor Başvuru

Bedelli Askerlik düzenlemesi için başvuru yapanların sayısı belli oldu. 2 gün içerisinde rekor başvuru alındığı öğrenilirken, çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

Bedelli Askerlik Başvuru Sayısı Açıklandı! Rekor Başvuru

Bedelli Askerlik düzenlemeisnden faydalanmak isteyenlerin sayısı açıklandı.  Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın talimatı doğrultusunda bedelli askerlik uygulamasına dair çalışmalara hız verildi.

Düzenlemenin yasalaşmasının hemen akabinde iki gün içerisinde 200 bin başvuru gerçekleştiği öğrenilirken Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Hedefimiz gençlerimizin bedelli askerlik uygulamasından en kısa zamanda ve sorunsuz bir şekilde yararlanmasını sağlamaktır" dedi.

Bedelli Askerlik'e yönelik çalışmalar Bakanlık koordinasyonunda Genelkurmay ve Kuvvet Komutanlıklarının İmajbet ilgili birimlerinin katılımı ile yoğun şekilde sürüyor. Sürece Jandarma yetkilileri de katılım sağlıyor. Bakanlıktaki toplantılara zaman zaman Milli Savunma Bakanı Sn. Akar'da başkanlık ediyor.  Düzenlemeye göre, bedelli askerlikten 1 Ocak 1994 tarihi de dahil, bu tarihten önce doğan, 15 Bin TL ödeyenler faydalanabilecek.

Uygulamadan yararlanmak isteyenler 21 gün sürecek temel eğitimden geçirilecekler. Yurtdışında yaşayanlar ile resmi olarak yurt dışında 3 seneden daha fazla süreyle çalışanlar, 2 bin avro ödemeleri ve MSB tarafından verilecek uzaktan eğitimi almaları durumunda askerlik hizmetini yerine getirmiş sayılacaklar.

KAMUBULTENİ.COM - ANKARA