Bakan Soylu Açıkladı: 2 Bin Trafik Polisi Alınacak

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, katıldığı Temel Trafik ve Kaza İnceleme Sertifika Töreni'nde önemli açıklamalarda bulundu.

Bakan Soylu Açıkladı: 2 Bin Trafik Polisi Alınacak

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı son dakika açıklamasında 2 bin trafik polisi alımı daha olacağına yer verildi.

Kırıkkale Temel Trafik ve Kaza İnceleme Sertifika Töreni'ne katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, burada önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Soylu yaptğı açıklamada trafik güvenliğinin en üst seviyelere geldiğini söyleyerek trafik personellerinin arttırılması yönünde çalışmaların arttığını söyledi.

Bu yıl polis okullarından mezun olan adaylar arasından 3 bin trafik polisi alımı yapıldığını, 3 bin trafik polisi atamasının yapıldığını söyleyen Bakan Soylu, yıl sonuna kadar bu sayının 5 bine tamamlanacağını söyledi.

Bakan Soylu açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"Sadece eğitimleri burada tutmayacağız, inşallah Eskişehir'de bir trafik okulu, trafik pisti, sürücü eğitim alanı oluşturacağız. Bir taraftan Türkiye'de en çok kaza yapan, kazaya karışan Bahsegel sürücülerimizi orada eğitime alacağız, bir taraftan da buna meyilli olan sürücülerimizi eğitimlere almış olacağız. Aynı zamanda burada cari görevlerini yapan trafik polislerimizin de sürdürülebilir eğitimini mümkün olduğu ölçülerde ortaya koymaya çalışacağız. Halen 6 bin 242 personel ve 1167 ekiple yürütülen bölge trafik denetlemelerine 1750 personelle oluşturacağımız 292 ekip ilave ediyoruz."

TRAFİK POLİSİ ALIMI NASIL OLUR?

EGM'ye trafik polisi olarak alım yapılmaz. PMYO, POMEM ve PAEM'lerden mezun olan polisler trafiğe verilmektedir. Trafik polisi olmak için POMEM, PMYO ve PAEM'e başvuru yapmak gerekiyor.

Kamubulteni.com  | Ankara