'Asgari Ücret 2 Bin TL Olsun' Çağrısıyla İlgili Yeni Açıklama

Türk-İş Genel Mali Sekreteri Ramazan Ağar, Türk İş Genel Başkanı Ergün Atalay'ın Zonguldak'ta katıldığı bir programda, asgari ücretle ilgili işverenlere yaptığı çağrıya tepki gösteren İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Çıray'ı eleştirdi.

'Asgari Ücret 2 Bin TL Olsun' Çağrısıyla İlgili Yeni Açıklama

Aytun Çıray, geçtiğimiz günlerde Atalay'ın açıklamalarıyla ilgili, "İşçi haklarını korumak ve asgari ücretin artması için hükümetten değil, işverenden yardım istiyor. Bu yardımı da 'çocuğunuzun başı için, iş yerinizin bereketi için' gibi cümlelerle dilenir gibi yapıyor." ifadelerini kullanmıştı.

Çıray'ın açıklamalarını hatırlatan Ağar, "Çıray, yüz binlerce çalışanı ve ailesini ilgilendiren bu anlamlı çağrıyı siyaset malzemesine dönüştürdü. Adeta mal bulmuş mağribi gibi Türk-İş'i ve Genel Başkanımızı hedef alan ifadeler kullanan Çıray, ipe sapa gelmeyen açıklamalarıyla hem Türk-İş'in verdiği mücadeleye hem de asgari ücretli yüz binlerce çalışanın çıkarlarına gölge düşürdü.İşverenlere çalışanlarına zam yapmaları çağrısında bulunduk ama karşılığında ses Aytun Çıray'dan geldi. Çıray'ı birçok partide yer alan hızlı bir siyasetçi olarak tanıyorduk ama işveren temsilcisi kimliğini de öğrenmiş olduk." şeklinde konuştu.

Asgari ücret konusundaki düşünceleriniz neler ? Sayfanın altındaki yorum kısmı vasıtasıyla bu konudaki düşüncelerinizi bizlerle ve diğer ziyaretçilerimizle paylaşabilirsiniz.

KAMUBULTENİ.COM - ANKARA