Ankara Mamak Belediyesi'ne Zabıta Memuru Alımı için Başvurular 30 Kasım'da Başlıyor

Ankara Mamal Belediye Başkanlığı'na önlisans ve lisans mezunlarından zabıta memuru alımı için başvurular 30 Kasım'da başlayacak.

Ankara Mamak Belediyesi'ne Zabıta Memuru Alımı için Başvurular 30 Kasım'da Başlıyor

Ankara Mamal Belediye Başkanlığı'na önlisans ve lisans mezunlarından zabıta memuru alımı için başvurular 30 Kasım'da başlayacak.

15 Kasım 2020 Pazar 17:08
Ankara Mamak Belediyesi'ne Zabıta Memuru Alımı için Başvurular 30 Kasım'da Başlıyor

Belediye Başkanlığı'nın zabıta memuru alımı yapacağına ilişkin duyuru daha önce Resmi Gazete ve Çalışma Bakanlığı'nın resmi sayfasından yayımlanmış, ilgili ilanda, başvuru yapacak adayların KPSS 70 puan şartının yanı sıra en az önlisans mezunu olması ve B sınıfı sürücü belgesine sahip olması gerektiği kaydedilmişti. Resmi duyuruda başvuru yapacak adaylarda aranacak genel ve özel şartlar da yer alırken, başvuru sürecine dair, "30/11/2020 - 04/12/2020 tarihleri arasında saat 17:00’a kadar (Sadece mesai günlerinde saat 09.00-17.00 arasında) Mamak Belediyesi Hidayet TÜRKOĞLU Kapalı Spor Salonu Durali Alıç Mh. 991. Sokak Mamak/ANKARA adresine teslim etmeleri gerekmektedir." denildi. Adaylarda aranacak başvuru genel şartları, özel şartları ve başvuru sırasında gerekli belgeler ise şu şekilde oldu: 

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI:
İlan edilen boş zabıta memuru kadrolarına atanmak için başvuracak adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinin (A) fıkrasında belirtilen aşağıdaki genel şartlara sahip olmaları gerekmektedir.
a)         Türk vatandaşı olmak.
b)         Kamu haklarından mahrum bulunmamak.
c)         Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.
d)         Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.
e)         Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak.
f)         İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak.
2 - BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI:
a)         İlan edilen unvanlar için mezun olunan okul itibari ile öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak Önlisans 2020-KPSSP93 ve Lisans 2020-KPSSP3 türünde Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS) alım yapılacak unvanların karşısında belirtilen puan türlerinden, belirtilen asgari KPSS puanını almış olmak.
b)         Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.
 c)        657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinin (A) fıkrasında belirtilen şartların yanı sıra Belediye Zabıta Yönetmeliğinin 13/A maddesinde yer alan özel şartlara göre zabıta memuru kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (±) 10 kg.dan fazla fark olmamak. Boy ve kilo tespitleri belediyemizce yapılacaktır.
d)         Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak.
e)         13/10/1983 Tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.
3 - BAŞVURU ESNASINDA ADAYLARDAN İSTENİLEN BELGELER:
Başvuru sırasında;
1.         Başvuru Formu Kurumumuzdan veya Belediyemizin internet sayfasından (http://www.mamak.bel.tr/) temin edeceklerdir.
2.         Nüfus cüzdanının aslı veya fotokopisi (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir),
3.         Diploma veya mezuniyet belgesinin aslı. (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir),
4.         Yabancı Okul Mezunları için Denklik Belgesinin aslı. (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir),
5.         KPSS sonuç belgesinin ÖSYM web sitesinden alınan doğrulama kodlu bilgisayar çıktısı,
6.         Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmadığına dair beyanı,
7.         Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmadığına dair beyanı,
8.         Sürücü belgesinin aslı veya noter onaylı örneği (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir),
9.         Son altı ay içerisinde çekilmiş 3 adet vesikalık fotoğraf (1 adedi forma yapıştırılacak)

Son Güncelleme: 15.11.2020 17:11
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Suna 2020-11-25 14:39:31

Lisans da 70 önlisans da 70.Keşke 4 yıl okumasaydım diyorum hergün. Her ilana bir heyecanla girip şartları görünce geri çıkıyorum. Mutlaka herşey tutsa bile 1 şart uymuyor. Üzülmek bile yaşadığımız bu duruma az kalır.Anlatılacak gibi değil anlaşılacak gibi hiç değiliz.

Avatar
İşsiz 2020-11-15 17:14:10

Keşke puanı aşağıya çekseniz biraz ya zaten sınavlar yeterince zorluyor işsizlik biyandan hiç genç kesim nolcak onca üniv okumuş insanlar işsiz geziyoruz

Avatar
Çileli başım 2020-11-15 17:30:59

Yaş şartı neden var aceba

Avatar
Muhammet 2020-11-16 17:00:01

İkamet şartı varmı ?

Avatar
Merve 2020-11-26 11:26:52

Bu yaş şartını neden koyarlar ki 1 yaş buyuk oldugum icin basvuru yapamıyorum.Olacak iş değil.