Ali Yalçın, ''En düşük memur maaşı 22 bin lira oldu. Bu brüt değil net rakamdır''

Memur-Sen ve Eğitim Bir Sen Genel Başkanı Ali Yalçın memurlara yapılacak zammı değerlendirdi. 22 bin lira maaşın net mi brüt mü olduğunu açıkladı.

Ali Yalçın,  ''En düşük memur maaşı 22 bin lira oldu. Bu brüt değil net rakamdır''

Memur-Sen Başkanı Ali Yalçın Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın verdiği "en düşük memur maaşı 22 bin lira olacak" müjdesini değerlendirdi ve bu ücretin brüt olmadığını net olduğunu açıkladı.

TRT Haber'e konuk olan Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın, dün Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın en düşük memur maaşına temmuz ayında yapılacak zammı açıklaması üzerine söz konusu rakamın brüt değil 'net' olduğunu söyledi.

Ali Yalçın, ''En düşük memur maaşı 22 bin lira oldu. Bu brüt değil net rakamdır'' ifadelerini kullandı.

Sözlerine maaş adaletinin sağlanmasının son derece önemli olduğu vurgusu ile devam eden Yalçın, şu sözleri kaydetti:

''Eğer siz bir tarafta düzenleme yaparken bir tarafı da boş bırakırsanız bu bir kör nokta oluşturuyor. Bu düzenleme yapılırken kamuda ücret dengesini sağlamak, maaş skalasını yeniden ayarlamak konusunda ince ayar yapmak gerekiyor. O da tam bir mutfak çalışmasıyla olabilir.

Maaş adaletini sağlamak son derece kıymetli. Biz de uzun süredir bunu ifade ediyoruz. Ücret adaletini sağlamak için varız. Düzenlemede maaş skalasını ayarlarken ince ayar yapılmalı. Temmuz'da atacağımız yeni adımla memurlara müjde vereceğiz.''