Akademi'den 20 ve 21. Dönem POMEM Duyurusu

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yapılan son dakika açıklamasında 20 ve 21. dönem POMEM'i kazanan, ancak askerde olduğu için eğitime gelemeyen adayların planlamasının yapıldığına yer verildi.

Akademi'den 20 ve 21. Dönem POMEM Duyurusu

Polis Akademisi Başkanlığı' ndan bir son dakika açıklaması geldi.

Akademi resmi internet sayfası aracılığıyla yayımlanan duyuruda 20 ve 21. dönem POMEM kapsamında yapılan polis alımında seçim aşamalarını başarı ile geçen, ancak askerlik nedeniyle eğitimlerine başlayamayan kişilerin eğitim planlamasının yapıldığına yer verildi. Buna göre 20. dönem 10 bin polis alımı ile 21. dönem 13 bin polis alımında lisans ve önlisans mezunu erkek adaylardan askerde olduğu için eğitim kaydı yapamayan adaylardan, 14 Ağustos tarihinden sonra terhis olacak adayların eğitimleri için planlama yapıldı.

Akademi Başkanlığı' ndan yapılan resmi duyuru şu şekilde;

"20. ve 21. Dönem POMEM Müdürlüklerine planlaması yapılmasına rağmen eğitime başlaması gereken tarihte silahaltında olduğundan planlandığı Goldenbahis okula kayıt yaptıramayan ve 14/08/2018 tarihi itibariyle terhis olan adayların planlaması yapılmıştır. 

14/08/2018 tarihinden sonra terhis olacak adayların yapılacak planlama için Başkanlığımız internet sitesini takip etmeleri gerekmektedir. 

SONUÇLAR İÇİN TIKLAYIN

YENİ POMEM ALIMI NE ZAMAN?

Polis olmak isteyen on binlerce aday 23. dönem POMEM polis alımını bekliyor. KPSS'den sonra yapılacağı açıklanan POMEM polis alımı için geri sayım devam ediyor. İlanın önümüzdeki iki hafta içinde gelmesi bekleniyor.

10 bin polis alımı KPSS puanı ile olacak. Önlisans mezunları için KPSS 70 şartı aranırken lisans mezunları için 60 KPSS şartı aranacak. 10 bin polis alımında ise kontenjan dağılımı şu şekildedir:

Lisans mezunu (7.200) erkek, (800) kadın, önlisans mezunu (1.800) erkek, (200) kadın.

İLAN YAYIMLANDIĞI ANDA BİLDİRİM ALARAK HABERDAR OLMAK İÇİN;

Kamubulteni.com | Ankara