Adli Tıp Kurumu'na KPSS ve Sözlü Sınavla VHKİ Alımı Yapılacak

Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu Başkanlığı'na KPSS'ye giren adaylardan İktisadi ve İdari Bilimler Programları ile Maliye, Muhasebe ve Maliye veya Maliye-Muhasebe lisans programlarının birinden mezun personel alınacak.

Adli Tıp Kurumu'na KPSS ve Sözlü Sınavla VHKİ Alımı Yapılacak

Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu Başkanlığı'na Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni alımı için 20 Ocak 2020 tarihi itibariyle başlayan başvuru işlemlerinin 31 Ocak 2020 tarihinde son bulacağı öğrenildi. Adli Tıp Kurumu Başkanlığı'nın resmi sayfasından ve BİK'ten yapılan bilgilendirmede Adli Tıp Kurumu Başkanlığı personel alımına dair, "Adli Tıp Kurumu merkez teşkilatında (İstanbul), 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/A maddesi uyarınca istihdam edilmek üzere; Aşağıda yeri, unvanı ve nitelikleri belirtilen 8 Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni (VHKİ) kadrosu için Adli Tıp Kurumu Başkanlığı’nca yapılacak sözlü sınav sonucuna göre personel alımı yapılacaktır." denilmiş, başvuru yapacak adayların KPSS'ye girmiş olması ve en az 70 puan şartını yerine getirmesi gerektiği belirtilmişti.

YENİ BEKÇİ ALIMI, ASKERİ PERSONEL ALIMI, POLİS ALIMI VE DAHA FAZLASINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA VE ABONE OL. YENİ DUYURULAR BİLDİRİM HALİNDE GELSİN.

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

Başvuru yapacak adayların ayrıca başvuru genel şartlarını da yerine getirmesi gerekiyor. Buna göre adaylarda aranacak başvuru genel şartları aşağıdaki gibi olacak. 

a) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
b) Son başvuru günü olan 31 Ocak 2020 tarihinde 657 sayılı Kanunun 40’ıncı maddesindeki yaş şartlarını taşımak ve merkezi sınavın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını bitirmemiş olmak. (01 Ocak 1983 ve sonrası doğumlular müracaat
edebilecektir.)
c) Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş olmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak,
ç) 657 sayılı Kanunun değişik 48/1-A/5 bendinde sayılan suçlardan mahkûm olmamak,
d) 657 sayılı Kanunun 53’üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak,
e) Kamu haklarından mahrum olmamak,
f) Son müracaat tarihi itibarıyla atanılacak kadro için gerekli öğrenim niteliğini taşıyor olmak.

ÖZEL ŞARTLARA DİKKAT!

Adli Tıp Kurumu Başkanlığı'nın İstanbul'da istihdam edeceği personelin belirlenmesi için gerçekleştirilecek sınava başvuru yapacak adayların "İktisadi ve İdari Bilimler Programları ile Maliye, Muhasebe ve Maliye veya Maliye-Muhasebe lisans programlarının birinden mezun olmak. 2018 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavlarında KPSS P3 puan türünden 70 ve daha yukarı puan almış olmak." şartını da yerine getirmesi gerekiyor. Başvurular Adli Tıp Kurumu'nun resmi sayfası üzerinden (www.atk.gov.tr) adresinden gerçekleşeceğine yer verildi.

KAMUBULTENİ.COM - ANKARA