Adalet Bakanlığı'ndan Taşra Personeli Nakil Duyursu (Zabıt Katibi, Mübaşir, Hizmetli, Teknisyen ve Daha Fazlası)

Adalet Bakanlığı Taşra teşkilatında görevli yazı işleri müdürü, idari işler müdürü, hizmetli teknisyen, şoför, hizmetli ve benzeri unvanlardaki personel 23 ile 30 Temmuz tarihleri arasında nakil başvurusu yapacak.

Adalet Bakanlığı'ndan Taşra Personeli Nakil Duyursu (Zabıt Katibi, Mübaşir, Hizmetli, Teknisyen ve Daha Fazlası)

Adalet Bakanlığı taşra teşkilatında görev yapan yazı işleri müdürü, zabıta katibi, idari işler müdürü, hizmetli, teknisyen, şoför ve benzeri unvanlardaki personel 23 Temmuz 2018 ile 30 Temmuz 2018 tarihleri arasında nakil başvurusu yapabilecek. Konuyla ilgili Personel Genel Müdürlüğü'nden resmi duyuru bugün yayımlandı.  Bakanlık resmi duyurusunda konuya ilişkin şu ifadeler yer aldı : 

Bakanlığımız taşra teşkilatında görevli yazı işleri müdürü, idari işler müdürü, zabıt katibi, mübaşir, hizmetli, teknisyen, şoför ve benzeri unvanlarda 657 sayılı Kanunun 4/A maddesi kapsamında görev yapan personelin (Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü personeli hariç) nakil işlemine ilişkin başvurular 23/07/2018 Pazartesi günü başlayıp 30/07/2018 Pazartesi günü sona erecektir.

Hizmet Vdcasino süresinin her yılı, Ek-2 deki Bölgelere İlişkin Puan Tablosundaki puanlar esas alınmak suretiyle sistem tarafından otomatik hesaplanacağından, her bir personelimizin başvuru tarihleri arasında UYAP sisteminde yer alan kendisine ait birim bilgilerini, bu birimlerdeki başlayış ve ayrılış tarihlerini kontrol etmesi, bu bilgilerde hata bulunması halinde ilgili komisyona başvurarak düzelttirmesi ve ardından başvuru yapması gerekmektedir.

İsteğe bağlı nakil çalışmasına ilişkin ilke kararları, bölgelere ilişkin puan tablosu, tüm adliyelerin puanlarını gösterir tablo ve başvuru kılavuzu ektedir.

Detaylı bilgilendirme ve ek dosyalarına Bakanlığın Personel Genel Müdürlüğü internet sayfasından erişim sağlanabilir.

UYGULAMAYI İNDİR ALIMLARDAN, NAKİL DUYURULARINDAN ANINDA HABERDAR OL

Adalet Bakanlığı personel alımları, personel tayinleri ve diğer konuları yakından takip etmek için Kamu Bülteni uygulamasını cep telefonunuza indirmeyi unutmayın.

KAMU BÜLTENİ UYGULAMASINI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

KAMUBULTENİ.COM - ANKARA