4B ve 4+2 Kamu Personelleri Çözüm Bekliyor

Kamuda çalışan sözleşmeli personeller, atanmalarına sevinirken işe başladıktan sonra bu sevinçleri adeta sönüyor. Birçok haktan faydalanamayan 4B'li ve 4+2 çalışanlar bu konuda yetkililerden çözüm bekliyor.

4B ve 4+2 Kamu Personelleri Çözüm Bekliyor

Atanmalarına sevinen ancak hiçbir haktan faydalanamadığı için oldukça mağdur lan bu personeller, Kamubulteni.com'a mesaj yolu ile ulaşarak seslerini duyurmaya çalıştı. Biz de Kamubulteni.com olarak bu personellerin seslerini duyurma adına haberimizi kaleme aldık.

Bize mesaj yollayan adaylar bu mağduriyetlerini şu şekilde ifade ediyor:

"Atananlar olarak öncelikle darısı atanamayanlara diyerek 4b li ,4+2 ye tabii fakat hiç bir hakkı olmayan sağlıkçıların kanayan yarası sorunları bizleri çok yıpratmakta biz atandığımıza sevinirken hiç bir haktan faydalanamıyor olmak çok acı verici maalesef , 6 yıl devlet memuru bile sayılmıyoruz kamuda aynı unvan ,aynı sınavla atanmamıza ve aynı işi yapmamıza rağmen 4b ,4+2 ,4a gibi ayrımlarla karşılaşıyoruz ,6 yıl sonunda alınacak kadro uğruna becayiş ,tayin, sağlık ,eğitim ….gibi gibi hiç İmajbet bir hakkın olmaması elini kolunu bağlıyor ,psikolojik olarak olumsuz etkiliyor .Evlilik düşünüp sırf bundan evlenmeyen var veya evlenip ayrı yaşamak zorunda kalan eşi kamuda değil diye eş durumundan faydalanamayan ... az bir zaman değil 6 yıl planladığımız şeyler yolunda gitmeyebilir ve çalışma yerini değiştirmek isteyebilirsin AMA DEĞİŞTİREMİYORSUN "

Biz de önümüzdeki günlerde TBMM ile partilerin genel merkezlerine yapacaağımız ziyaretlerimizde bu sorunu dile getireceğiz. 

Siz de mobil uygulamamızı indirip indirterek daha fazla kitleye ulaşmamıza ve sesinizin duyulmasına vesile olabilirsiniz.

Kamubulteni.com | Ankara