27. Dönem POMEM Kadın-Erkek Kontenjan Dağılımı ve Mezuniyet Şartları Açıklandı

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı'nın 27. Dönem POMEM giriş sınavı duyurusunun yayımlanmasıyla birlikte 27. dönem için kadın-erkek kontenjan dağılımının yanı sıra mezuniyetlere göre kontenjan dağılımı da belli oldu.

27. Dönem POMEM Kadın-Erkek Kontenjan Dağılımı ve Mezuniyet Şartları Açıklandı

Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı'nın www.pa.edu.tr adresinden yayımlanan ilanda, Önlisans ve lisans mezunlarından polis adayı öğrenci alımı yapılacağı, ilgili alım için 960 lisans mezunu kadın, 240 ön lisans mezunu kadın, 5440 lisans mezunu erkek, 1360 ön lisans mezunu erkek olmak üzere toplamda 8 bin öğrenci alınacağı kaydedildi. İlgili alımın başvuru tarihlerinin daha sonra Polis Akademisi Başkanlığı'nın resmi sayfasından yayımlanacağına dikkat çekilen duyuruda ayrıca şu ifadeler görüldü: 

Polis Akademisi Başkanlığına bağlı Polis Meslek Eğitim Merkezlerine önlisans, lisans veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olanlardan 6.400 lisans (5.440 erkek ve 960 kadın), 1.600 önlisans (1.360 erkek ve 240 kadın) olmak üzere toplam 8.000 öğrenci alımı yapılacaktır.
Alıma ilişkin esaslar ve sınav takvimi önümüzdeki günlerde Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sitesinden (www.pa.edu.tr) açıklanacaktır.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.