2018 DUS ve STS Diş Hekimliği Cevap Kağıtları, Soruları ve Aday Cevapları Erişime Açıldı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı'nca 16 Eylül 2018 tarihinde gerçekleştirilen 2018 DUS ve 2018 STS Diş Hekimliği sınav soruları, cevapları ve adayların yanıtları ÖSYM tarafından erişime açıldı.

2018 DUS ve STS Diş Hekimliği Cevap Kağıtları, Soruları ve Aday Cevapları Erişime Açıldı

Sınava giren adaylar ilgili verilere ais.osym.gov.tr üzerinden 11 Ekim 2018 tarihi itibariyle 10 gün boyunca erişim sağlayabilecekler.

ÖSYM resmi sitesinden yapılan duyuruda "16 Eylül 2018 tarihinde uygulanan 2018-DUS ve 2018-STS Diş Hekimliği adaylarının cevap kâğıtlarının görüntüleri ve cevap kâğıtlarına yapmış oldukları işaretlemelerin optik okuyucular tarafından okunması sonucu elde edilen aday cevapları, sınav soruları ve soruların doğru cevapları, sınava giren adayların sorulara verdikleri yanıtlarını ve değerlendirme sonuçlarını inceleyebilmeleri amacıyla ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden 11 Ekim 2018 tarihinde saat 11.30'dan itibaren 10 gün süreyle erişime açılacaktır." ifadeleri yer aldı.

ÖSYM duyurusunda ayrıca , "Adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresine T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile giriş yaptıktan sonra ilgili sınavı ve “Cevap Kâğıdı Görüntüleme” ekranını seçerek sınavda kullandıkları cevap kâğıdı görüntüsünü, cevap kâğıdına yaptıkları işaretlemeleri, bu işaretlemelerin optik okuyucularla okunması sonucu elde edilen aday cevaplarını ve soruların doğru cevaplarını görebileceklerdir. Ayrıca adaylar, aday cevaplarının ve cevap anahtarının yayınlandığı form üzerindeki soru numaralarını tıkladıklarında, her soru için açılan yeni pencerede soru kökünü, cevap seçeneklerini ve sorunun doğru cevabı ile ilgili soruya kendilerinin vermiş olduğu cevabı görebileceklerdir. Sorular, adayın sınavda kullandığı kitapçığın soru ve seçenek diziliminde görüntülenmektedir. İlgili sayfada, adayların testlerdeki toplam doğru, yanlış ve boş cevap sayıları ile birlikte ham puanları da gösterilmektedir." denildiği görüldü.

KAMUBULTENİ.COM - ANKARA