2 Bin 31 Komiser Yardımcısı Mezun Oldu

Komiser Yardımcı mezuniyet törenine katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Gidişatı gördüler, birçok süreçlerle 15 Temmuz'la müdahale ettiler. Bugün de yapılan, yeni ekonomi modelimize, özgür ve bağımsız ekonomi modelimize geçişimize bir müdahaledir. Hedefimiz, güçlünün güçsüzü ezemediği bir dünya ve bu dünyada onuruyla bası dik, tam bağımsız ve refah içindeki Türkiye'ye ulaşmaktır." dedi.

2 Bin 31 Komiser Yardımcısı Mezun Oldu

2 bin 31 komiser yardımcısı mezun oldu.

Polis Akademisi Başkanlığının Gölbaşı Kampüsü'nde "2018 Polis Amirleri Eğitim Merkezi Müdürlüğü 3. Dönem Mezuniyet Töreni"ni düzenlendi. Düzenlenen törene İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da katıldı.

Bakan Süleyman Soylu'nun yanı sıra törene bakan yardımcıları, Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya, Polis Akademisi Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Çolak, emniyet genel müdür yardımcıları, daire başkanları, birim amirleri ve aileler katıldı.

Düzenlenen törende İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın selamlarını ileterek, "Allah o evlatlardan da anne babalarından da amirlerinden de razı olsun. Onlara selam soyle, vatanı, milleti iyi beklesinler, iyi kollasınlar, zalime, sucluya goz actırmasınlar."  ifadelerini kullandı.

Türk milletinin, Çanakkale Savaşı'nda, Kurtulus Savası'nda ve bugun de kendisine çizilmek istenen karanlık bir yola Erdoğan önderliğinde itiraz etiklerini ve bu planların karşısında durduklarını söyleyen Bakan Soylu şu ifadeleri kullandı:

"Butun dunya bilsin isterim, biz saglamız, durusumuz saglamdır, inancımız saglamdır. Siyasetten ekonomiye, egitimden guvenlige kadar butun kurumlarımız saglamdır. Bugun bize yapılanların da bir amacı vardır. Turkiye, yeni bir hukumet modeline, yeni bir yonetim modeline ve yeni bir ekonomi modeline adım atmıstır. Yeni hukumet modeline gecerken herkes şahit, mudahale etmek istediler. Gidisatı gorduler, bircok sureclerle 15 Temmuz'la mudahale ettiler. Bugun de yapılan, yeni ekonomi modelimize, ozgur ve bagımsız Nerobet ekonomi modelimize gecisimize bir mudahaledir. Ancak biz kararlıyız. Yeni bir doneme adım attık. Bir panigimiz yoktur, bir korkumuz yoktur ama bir hedefimiz, bir amacımız vardır. Hedefimiz, guclunun gucsuzu ezemedigi bir dunya ve bu dunyada onuruyla bası dik, tam bagımsız ve refah icindeki Turkiye'ye ulasmaktır."

TRAFİK MESELESİNDE EFSUNLU DEĞİLSİNİZ

Konuşmasında trafik sorununa da değinen Bakan Soylu şu şekilde devam etti:

"Hicbirimiz trafik meselesinde efsunlu degiliz. Makas atmaya, surat yapmaya, cep telefonuyla arac kullanmaya karsı efsunlu değiliz, ne de ozel bir yetenegimiz var. Devlet tarafı olarak elbette ki tedbirler alırız ve alıyoruz. Denetim yaparız, cezalar keseriz ama bizim derdimiz, ceza yazmak degildir. Bizim derdimiz, trafik kazalarını bitirmektir."

DAİMA HAZIRIZ MESAJI

Komiser Yardımcılarının ailelesine ve Akademi ekibine teşekkülerini ileten Soylu şu ifadeleri kullandı:

"Artık bu torenlerimizde adet oldu, once kendim sorup cevabı kendim duymak istiyorum. Şimdi size soruyorum, koskoca İstanbul'u, guzelim Bursa'yı, medeniyetler diyarı Diyarbakır'ı, Mardin'i, Trabzon'u, Hakkari'yi, İzmir'i, Antalya'yı, ez cumle bu vatanı, şehit kanlarıyla sulanmış bu toprakları, bu güzel, cennet vatanı emanet almaya hazır mısınız? Ay yıldızlı bayragımızı emanet almaya hazır mısınız? Gecenin bir yarısı bir mazlum 'imdat polis' dediginde aynen annenin, babanın, bu milletin sesi gibi hissedip kosmaya hazır mısınız? Milletin canını, namusunu, malını korumaya hazır mısınız? Size ne teklif ederlerse etsinler, milleti satmamaya, bayragı satmamaya, vatanı satmamaya hazır mısınız? Şehadeti nimet bilmeye hazır mısınız?"

Bakan Soylu, sorularına "Daima hazır" yanıtını veren komiser yardımcılarına, "Allah sizlerden razı olsun. Cenab-ı Allah ayagınıza tas degdirmesin." dedi.

Kamubulteni.com  | Ankara