19. Dönem POMEM Sınav Sonuçları Açıklandı-PÖH'ler Mezun Oluyor

19. dönem kapsamında özel harekatçı olmak için POMEM'lere alınan öğrenciler eğitim sonu sınavına girdi ve sonuçlar açıklandı.

19. Dönem POMEM Sınav Sonuçları Açıklandı-PÖH'ler Mezun Oluyor

19. dönem POMEM kapsamında 10 bin erkek polis özel harekat alımı yapılmıştı. Polis Akademisi Başkanlığı bu PÖH'lerin eğitim sonu sınav sonucunu açıkladı.

2016 yılında yayımlanan KHK ile Emniyet Genel Müdürlüğüne 10 bin polis özel harekat alımı için kadro ihdas edildi. Daha önce Lisans mezunu adaylar arasından yapılan alımda başvuru şartları da değiştirildi. KPSS şartı ile yapılan alım kaldırıldı ve lise mezunu , askerliğini yapmamış olan adaylar arasından alım yapılacağına yer verildi. Bu değişikliğin ardından seçim aşamaları 2017 yılında yapıldı ve kazanan adaylar belli oldu. Buna göre 10 bin polis özel harakt alımı için 10 bin öğrenci, Polis Nakitbahis Meslek Eğitim Merkezlerine alındı ve PÖH olmak için yetiştirilmeye başlandı. 

19. dönemde alınan özel harakatçılar geçtiğimiz 25 ile 27 Temmuz tarihlerinde eğitim sonu sınavına alındı. Eğitim sonu sınavına ait sonuçlar da bugün açıklandı.Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yapılan son dakika açıklaması 19/2.Dönem ve 19/1-1.Dönem POMEM’lerden Mezun Olan Öğrencilerin Dikkatine başlığı ile duyrudu.

Akademi'den yapılan duyuruda şu ifadelere yer verildi:

"19/2.Dönem ve 19/1-1.Dönem Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüklerinde eğitim-öğretim süresini başarıyla tamamlayıp, 25-27 Temmuz 2018 tarihleri arasında yapılan polis memurluğu kadrosuna aday memur olarak atanacaklara uygulanan sınav sonuçlarına aşağıdaki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz."

YENİ PÖH ALIM İLANI YAYIMLANDIĞI ANDA HABERDAR OLMAK İÇİN;

İOS UYGULAMAMIZI ÜCRETSİZ İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

Kamubulteni.com  | Ankara