1480 Sağlık Personeli Alımı Başvurusu Sona Eriyor (Kura Ne Zaman?)

Sağlık Bakanlığı 1480 kamu personeli ataması için başvurular sona eriyor. 25 Şubat günü başvurular sona erecek. Peki kura çekimi ne zaman? İşte detaylar.

1480 Sağlık Personeli Alımı Başvurusu Sona Eriyor (Kura Ne Zaman?)

Sağlık Bakanlığı kura ile 1480 kamu personeli alımı başvurusu bugün sona eriyor.

Geçtiğimiz hafta yayımlanan 2019 yılı ilk defa ve yeniden atama kurası ilan metninde Sağplık Bakanlığı 'nın tıpta uzmanlık mevzuatına göre uzman olanlar ile uzman tabip, tabip, uzman diş tabibi, diş tabibi ve eczacı kadrolarına 1480 personel ataması yapılacağı bildirildi. Geçtiğimiz hafta alınan başvurular bugün sona eriyor.

BAŞVURU ŞARTLARI

Kuraya katılımda başvuru şartları şu şekilde;

  • Adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımaları gerekmektedir.
  • Bakanlık ve Bağlı Kuruluşları ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarında 657 sayılı Kanunun 4/A maddesine tabi Devlet memuru olarak çalışanlar dışındaki diğer statülerde görev yapan eczacı, diş tabibi ve uzman diş tabipleri,
  • İlk defa veya yeniden atanmak isteyen ve 3359 sayılı Kanun gereği Devlet Hizmeti Yükümlülüğü bulunmayan tabip ve uzman tabipler,
  • Kamu kurum ve kuruluşlarında 657 sayılı Kanuna tabi Devlet memuru olarak çalışanlar dışındaki diğer statülerde görev yapan ve kura son başvuru tarihi itibariyle Devlet hizmeti yükümlülüğünü tamamlamış olan tabip ve uzman tabipler,
  • Kura son başvuru tarihine kadar mezun olmuş ve en geç 25 Şubat 2019 Pazartesi günü saat 18:00’e kadar Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından diploma uzmanlık tescilleri yapılmış olan uzman (TUTG) ve uzman diş tabipleri,
  • Kura son başvuru tarihine kadar mezun olmuş diş tabibi ve eczacılar (T.C. Sağlık Bakanlığının diploma tescilleri ile ilgili hizmet veren bilgi bankasında (http://sbu2.saglik.gov.tr/drbilgi/) başvuru yapılan unvanda mezuniyetlerinin tescil edildiğine dair kaydı olmayan diş tabibi ve eczacılar; tercih formu ile birlikte mezun olduklarını gösteren geçici mezuniyet belgesi veya diplomanın fotokopisini göndermeleri, ayrıca yurtdışı diplomasına sahip olanların denklik belgelerini göndermeleri gerekmektedir.)
  • 5335 sayılı Kanun’un 30 uncu maddesi, 30.01.2010 tarihli ve 27478 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren 5947 sayılı Kanun’un 18 inci maddesi kapsamında emekli olan tabip ve uzman tabipler bu kuraya Bakanlığımız ve Bağlı Kuruluş kadrolarını tercih ederek başvurabilirler. Bakanlığımız dışındaki kurumlara yerleşen emekli (tabip ve uzman tabiplerin) atamaları gerçekleştirilmeyecektir.

İlan Metni İçin Tıklayın
Münhal Kadrolar İçin Tıklayın

Başvuru ekranı için Tıklayın

KURA ÇEKİMİ

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamada 25 Şubat günü başvurusu sona erecek olan kamu personeli ataması için kura çekiminin 28 şubat tarihinde yapılacağını söyledi.

Kura sonuçları açıklandığında bildirimle haberdar olmak için mobil uygulamamızı indirin.

Android için >>>> TIKLAYIN

İOS için >>>> TIKLAYIN