10 Bin Polis Memuru Alınacak! Kadın Kontenjanı Duyurusu Bekleniyor

Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı'nın 10 bin polis memuru alımı için resmi duyuruda geri sayım sona eriyor.

10 Bin Polis Memuru Alınacak! Kadın Kontenjanı Duyurusu Bekleniyor

Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı'nın 23. Dönem POMEM kapsamında gerçekleştireceği 10 bin polis memuru adayı öğrenci alımı için geri sayım sürüyor. 

Polis Akademisi'nce yapılan resmi bilgilendirmede 10 bin polis alımı için ön başvuru süreci ve başvuru şartlarına ilişkin bilgilendirmenin 22 Temmuz 2018 tarihinde gerçekleşecek KPSS'den hemen sonra Polis Akademisi Başkanlığı'nın sitesinden yapılacağı belirtilmişti. 

Adaylar 10 Bin Önlisans ve lisans mezunu polis adayı öğrenci alımı için kontenjan dağılımını merak ediyor. Önümüzdeki günlerde başvuru kılavuzunun yayımlanması, kadın-erkek Casinomaxi dağılımı ve mezuniyet dağılımının duyurulması bekleniyor. 

Polis Akademisi Başkanlığı son olarak 25 Mayıs 2018 tarihinde resmi siteden 23. Dönem POMEM ile ilgili bir duyuru yayımlamış, ilgili duyuruda şu ifadelere yer verilmişti , "Polis Akademisine bağlı Polis Meslek Eğitim Merkezlerine 23. Dönem olarak eğitilmek üzere Lisans ve Ön lisans mezunlarından toplam 10.000 öğrenci adayı alınacaktır. Ön başvuru tarihleri ve sınava ilişkin esaslar 22.07.2018 tarihinde yapılacak olan Kamu Personeli Seçme Sınavı sonrası Polis Akademisi Başkanlığı internet sitesinden ilan edilecektir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur." 

KAMUBULTENİ.COM  - ANKARA