Zonguldak'ta Yüz Yüze Eğitim Kararı

Zonguldak'tan son dakika haberi geldi. Gelen bilgilere göre Zonguldak'ta yüz yüze eğitim hakkında karar alındığı bildirildi.

Zonguldak'ta Yüz Yüze Eğitim Kararı

Zonguldak'tan son dakika haberi geldi. Gelen bilgilere göre Zonguldak'ta yüz yüze eğitim hakkında karar alındığı bildirildi.

18 Aralık 2020 Cuma 21:10
Zonguldak'ta Yüz Yüze Eğitim Kararı

Bir ilde yüz yüzze eğitime geçiliyor.

Koronavirüs vakaları, kısıtlamaların Türkiye genelinde uygulanmaya başlaması ile birlikte azallmaya başladı. PAndemide İllerden kararlar gelmeye de başladı. Türkiye genelinde 4 Ocak tarihine kadar okulların kapalı olacaği ve eğitimlerin online olarak yapılacağına yer verilmişti. Ancak bu konuda takdir il hıfzıssıhha kurullarına bırakılmıştı. Bunun üzerine Zonguldak İl Hıfzıssıhha Kurulu bir karar aldı ve kentte yüz yüze eğitim kararını aldı. 

Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz başkanlığında Zonguldak İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi toplandı ve Toplantıda yeni kararlar alındı. Zonguldak Valiliği Basın Halkla İlişkiler Müdürlüğü alınan kararı yazılı açıklama yaptı ve  'Yeni bir karar alınıncaya kadar faaliyetlerine ara verilen ana sınıfları ile ilgili uygulamanın devamının sağlanması, tam gün hizmet veren resmi-özel tüm anaokullarının, resmi-özel kreş, gündüz bakım evleri ve çocuk kulüplerinin 15 Aralık 2020 tarihinden itibaren yüz yüze eğitime geçebilmeleri'' kararına ilave olarak; Velilerin talebine bağlı olarak ilgili il-ilçe milli eğitim müdürlüklerinin kararı doğrultusunda resmi anaokulları, özel eğitim anaokulları ve uygulama sınıflarında yüz yüze eğitime geçilmesine karar verildi.

Söz konusu açıklama şu şekilde:

''Yeni bir karar alınıncaya kadar faaliyetlerine ara verilen ana sınıfları ile ilgili uygulamanın devamının sağlanması, tam gün hizmet veren resmi-özel tüm anaokullarının, resmi-özel kreş, gündüz bakım evleri ve çocuk kulüplerinin 15 Aralık 2020 tarihinden itibaren yüz yüze eğitime geçebilmeleri'' kararına ilave olarak; Velilerin talebine bağlı olarak ilgili il-ilçe milli eğitim müdürlüklerinin kararı doğrultusunda resmi anaokulları, özel eğitim anaokulları ve uygulama sınıflarında yüz yüze eğitime geçilmesine, Yüz yüze eğitim faaliyetlerine müsaade edilen resmi-özel tüm anaokulları, resmi-özel kreş ve gündüz bakım evleri Sağlık Bakanlığı Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberinde belirlenen kural ve tedbirlere uygun şekilde çalışmalarını temin etmek amacıyla Valiliğimiz ve Kaymakamlıklarımız ile bağlı oldukları birimlerince etkin bir şekilde denetlenerek, öğrenci ve velilerden Hayat Eve Sığar (HES) uygulaması kodu istenmesi ve gerekli sorgulama yapıldıktan sonra girişlerine izin verilmesine, İlimiz Umumi Hıfzısıhha Meclisinin 06 Aralık 2020 tarih ve 90 nolu Ara Kararının 2. Maddesinde ''İlimiz genelinde pazar, manav gibi yerlerde, sokaklarda, seyyar araçlarda ambalajlı veya ambalajsız her türlü ekmek, ekmek çeşitleri, yufka, bazlama, gözleme, simit, tatlı ve diğer unlu mamuller ile pastacılık ürünlerinin satışı yasaklanmıştır. Köylerde ve yürüme mesafesinde perakende satış yeri bulunmayan, ulaşımı zor mahallelerde ekmek satışı yapan ekmek dağıtım araçları gerekli hijyen şartlarını sağlamaları koşuluyla bu yasaktan muaf tutulmuştur'' kararı alınmıştı. Yapılan değerlendirme sonucunda; Ambalajsız olarak pazar, manav gibi yerlerde, sokaklarda, seyyar araçlarda her türlü ekmek, ekmek çeşitleri, yufka, bazlama, gözleme, tatlı ve diğer unlu mamuller ile pastacılık ürünlerinin satışının yasaklanmasına, Tarım ve Orman Bakanlığının 23 Mart 2020 tarih ve E.971737 sayılı yazıları ile 19 Haziran 2020 tarih ve E.1595209 sayılı yazılarında belirlenen hijyen kurallarına uygun olarak yukarıda bahsi geçen yerlerde ambalajlı olmak kaydıyla ekmek, ekmek çeşitleri, yufka, bazlama, gözleme, tatlı ve diğer unlu mamuller ile pastacılık ürünlerinin satışının yapılabilmesine, Uygulamada herhangi bir aksaklığa ve mağduriyete neden olunmaması, alınan kararlara uymayan şahıslara Kabahatler Kanununun 32.Maddesi gereğince 392,00TL idari para cezası, alınan kararlara uymayan işyerlerine/işletmelere/kurumlara ise Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282.Maddesi gereğince 3 bin 180 TL idari para cezası verilmesi, maske kullanım kurallarına aykırı hareket eden vatandaşlarımıza Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282.Maddesi uyarınca 900,00TL idari para cezası uygulanmasına, aykırılığın durumuna gore kanunun ilgili maddeleri gereğince işlem yapılması, konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanununun 195. Maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılmasına karar verilmiştir."

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Yöre insanı 2020-12-19 11:23:31

EN FAZLA DİKKAT ETMESİ GEREKEN İLERDEN BİRİ TAŞKÖMÜRÜ MADENİ YANİ MADEN EMEKLİSİ DE ÇALIŞANI DA ÇOK OLAN İLLERDEN MADEN NEDENİYLE AKCİĞER RAHATSIZLIKLARI ÇOK GÜRÜLEN BİR İL AYRICA TAŞKÖMÜRÜ BU YÖREDE SOBADA YAKIT OLARAK KULLANILIYOR BUNA BAĞLI DA SOLUNUM RAHATSIZLIKLARI VAR KORONA DA DİREKT SOLUNUM YOLLARINA BULAŞAN SOLUNUM RAHATSIZIĞI OLANDA DAHA AĞIR GEÇİRTEN Bİ HASTALIK KARAR YANLIŞ TEKRAR GÖZDEN GEÇİRİRLER İNŞAALLAH

Avatar
Furkan 2020-12-18 22:39:10

Saçmalık , açılmamalı hiç

Avatar
Volkan 2020-12-19 01:21:46

Bunlar insanın aklıyla dalga geçiyorlar resmen böyle saçmalık mı olur bir açıyoruz bir kapıyoruz zaten okullara açtığınız için mutlaka soyları 30 binlerde 40 binlerde benim de eşim öğretmen bizzat yaşadık bunu ailede koronavirüs kapmayan kalmadı okulları yıl sonuna kadar kapatma halılar 2. Dönem de buna dahil aşılama yapıldıktan sonra ve insanlar antikor üretmeye başladıktan sonra okulları açacaklar sa açsınlar bütün dünya şu anda bunu yapıyor hemen gel