Ziya Selçuk'tan Son Dakika Açıklaması: Sınavlar ve Kreşler...

Son dakika haberi: Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yaptığı son dakika açıklamasında sınavlar ve kreşlerle ilgili bilgilere yer verdi.

Ziya Selçuk'tan Son Dakika Açıklaması: Sınavlar ve Kreşler...

Kreşler ve sınavlar hakkında açıklama.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan kreşler ve okullarda yapılan sınavlarla ilgili son dakika açıklaması geldi. Bakan Selçuk yaptığı son dakika açıklamasında sınavların ertelendiğini, daha soınra yapılacağını söyledi.

TRT Haber canlı yayınına konuk olan Bakan Ziya Selçuk, sınavların iptal olmayacağını, okullarda yapılan sınavların geçerli olacağını, diğer sınavlaırn ise sonra yapılacağını söyleyerek, "Çocuklarımızın haftada bir gün sınava gitmeleri de doğru değil, bunun için sınavları erteledik. Daha önce yapılan sınavlar geçerli olacak. 4 Ocak'ta okullar açıldığında hangi hafta neler yapılacak bakacağız. Salgının seyri belli değil, bizim oluşturduğumuz senaryoyu paylaşmak doğru değil. Şimdi verilere baktığımızda yıl sonuna kadar stajların da yapılmaması gerektiği konusunda ortak bir kanaat oluştu, karar alındı." dedi.

KREŞLER AÇILACAK MI?

Bakan Selçuk kreşlerle ilgili yaptığı açıklamada, "Kreşler ile ilgili olarak, kurumlararası görüşmelerle belli kararlar alındı, okul öncesi kurumlar açılması ve çalışan annelere bu hizmette yararlanamsı için önü açıldı, yani çalışan annelerin okul öncesi kurumlara göndermeleri yönünde olumlu bir gelişme yansıyacak. Bununla ilgili bugün bir açıklama olacak." dedi.

İLLERE GÖRE OKULLARIN AÇILMASI

Türkiye'nin genel fotoğrafına baktığımızda bu aşamada bunu yapmayacağız.