Ziya Selçuk'tan Okullar Açılacak mı , LGS Ertelenecek mi? Sorularına Cevap

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk bir son dakika açıklamasında bulundu. Bakan Selçuk , okulların açılması ve LGS ertelenmesi meselesine değindi.

Ziya Selçuk'tan Okullar Açılacak mı , LGS Ertelenecek mi? Sorularına Cevap

Ziya Selçuk 'tan tatil açıklaması.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Ntv canlı yayınında gündemi değerlendirdi. Bakan Selçuk burada yaptığı açıklamada okulların ne zaman açılacağı konusunda değindi. 

Bakan Selçuk 'un açıklamaları şu şekilde:

Biz 23 Nisan için sınıflarda, okullarda etkinlik yapamasak da evde nasıl yapabiliriz diye düşündük. Sabah saat 8.30'da çocuklar adına Anıtkabir'de olacağız. EBA TV'de de 23 Nisan özel yayınımız olacak. 23 Nisan sabahında çocuklarımıza EBA TV'de özel sürprizlerimiz var.

'İçimdeki Okul Sesleri' kitabına ilişkin soruya da yanıt veren Bakan Selçuk, ''Çocuklarımıza sesleri tanıtmak gibi tavsiyeler içeriyor. Çocuklara böyle bir hediye vermek benim için çok değerli.  

Hazırladığımız eğitim takvimi her telefondan takip edilebilir durumda. EBA'ya katkılarımızı sürekli sağlamaya çalışıyoruz. 

OKULLAR AÇILACAK MI?

Okullar sağlık sorunları giderildiği için okullar açılsın deseler biz buna hazırız. Biz kararlarımızı alırken tek noktadan bakmıyoruz. Yazın da çocuklarımızın dinlenmesini istiyoruz.Biz her türlü telafisini yaparız. Biz bunu hallederiz. Ama toplumun birliğini beraberliğini korumak daha önemlidir. Türkiye'nin gidişatı ya da DSÖ'nün önerisi olumlu yönde olursa biz hemen çalışmalara başarız. 

LGS

LGS ile tarihin değişmesi şu an değişmesi mümkün değil. Ama çocuklarımıza bir şey demek istiyorum. Motivasyonu bozmayalım, okullar herkes için kapalı. Biz 7 Haziran'daki sınavı elbette erteleriz ancak böyle bir durum şu an yok. "

Bakan Selçuk ileride meslek liselerinin dha popüler olacağını ve maske üretimlerinin devam ettiğini söyledi. 

KAMUBULTENİ.COM  | ANKARA