Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) Giriş Belgeleri Yayınlandı!

Lisans eğitimine başlamak isteyen adayların önündeki ilk engel olan YGS sınavının giriş belgeleri ÖSYM tarafından açıklandı.

Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) Giriş Belgeleri Yayınlandı!

ÖSYM tarafından 02 Mart 2017 tarihinde web sitesi üzerinden yayınlanan duyuruda,Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı (YGS) giriş belgelerinin öğrencilerin aday işletim sistemleri üzerinde açıklandığı söylendi.

Adaylar sınav giriş belgelerine aday işletim sistemlerine giriş yaparak öğrenebilirler.

ÖSYM Tarafından yapılan Duyuruda;

‘’ 12 Mart 2017 tarihinde saat 10.00’da uygulanacak olan Yükseköğretime Geçiş Sınavına (YGS) başvuran adayların, sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemi tamamlanmıştır. Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Betgram Sınava Giriş Belgesini,T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ile ÖSYM’nin internet adresinden edineceklerdir.

Bina girişinde yoğunluğa yol açılmaması için adayların çanta ve benzeri eşyalarını sınava girecekleri binalara getirmemeleri, sınava metal aksesuar içermeyen sade bir kıyafetle gelmeleri ve sınavdan en az 1 saat önce sınavın yapılacağı bina önünde hazır bulunmalarısınav salonlarına zamanında alınabilmeleri açısından son derece önemlidir.

DİKKAT! Sınavın başlama saatinden 15 dakika önce adayların sınav binalarına alınma işlemleri tamamlanacaktır. Adaylar, saat 09.45’ten sonra sınav binalarına alınmayacaklardır.’’

Kamubulteni.com KONYA