YÖK'ten 625 lira burs müjdesi (Bu bölümleri tercih edenlere 625 lira burs)

YÖK Başkanı Yekta Saraç yaptığı açıklamada burs müjdesi verdi. İşte öğrencilerine, 12 ay boyunca 625 lira burs verilecek olan bölümler.

YÖK'ten 625 lira burs müjdesi (Bu bölümleri tercih edenlere 625 lira burs)

Yükseköğretim Kurumu Başkanı Yekta Saraç bir son dakika açıklaması yaptı. Saraç yaptığı açıklamada 2017-2017 eğitim öğretim döneminden itibaren yer bilimleri bölümlerini tercih edenlere burs verileceği müjdesini verdi.

YÖK Başkanı Saraç yaptığı açıklamada yer bilimleri bünyesinde olan maden, jeoloji ve jeofizik mühendisliği bölümleri ile temel bilim alanları olan fizik, kimya, biyoloji ve matematik bölümlerini tercih edip ilk 3 sırada bu bölümlere yerleşen öğrencilere bir yıl boyunca aylık 625 lira burs verileceğini açıkladı.

Geçtiğimiz yıl başlatılan uygulamanın bu yıl da devam edeceğinin altını çizen YÖK Başkanı Saraç, "Geçen yıl başlattığımız Betgram burs kapsamındaki tarım, ziraat, orman, su ürünleri ile bu yıl başlatacağımız yer bilimleri ve temel bilimlerin bütün programları da ilave edildiğinde devlet üniversitelerimizde toplam 448 program bulunduğunu görüyoruz. 448 programa ilk üç sırada yerleşecek öğrencilerin tümü yani bin 344 öğrencimiz bu burs imkanından yararlanacaklar." İfadelerini kullandı.

Başka Kurumdan da Burs Alabilecekler

Bu bölümlere yerleşen öğrencilere 12 ay boyunca aylık 625 lira burs verileceğinin altını çizen Saraç, bu bursun diğer kurumlardan burs almaya engel olmadığını da söyledi. YÖK Başkanı Yekta Saraç, yaptığı açıklamasında,"Yeni YÖK artık yurt içi ve yurt dışı, daha önce kurgulanmamış ve uygulanmamış tarz ve üslupta yenilikçi burs programları başlatan ve başarıyla yürüten bir kurum halini almıştır. Bu burs programların niteliği YÖK'ün artık rutini sürdüren değil politika üreten bir kurum halini aldığını göstermektedir." sözlerine yer verdi.

Kamubulteni.com  | Ankara