YÖKDİL Sınav Soru ve Cevapları Yayımlandı!

Anadolu Üniversitesi tarafından YÖK öncülüğünde gerçekleştirilen,ÖSYM'nin yapmış olduğu YDS sınavı ile aynı geçerliliği olan YÖKDİL sınavının soru ve cevapları açıklandı.Kamubulteni.com ailesi olarak sizlerle soru ve cevapları tartışıyoruz.

YÖKDİL Sınav Soru ve Cevapları Yayımlandı!

Geçtiğimiz hafta Pazar günü YÖK’ün öncüşüğünde Anadolu Üniversitesi tarafından gerçekleştirilen YÖKDİL sınavının sınav soru ve cevapları yayımlandı.Adayların heyecanla beklediği sınav soru ve cevaplarının ÖSYM’nin yapmış olduğu ayn statüde olan YDS sınavı gibi %10 mu açıklandı yoksa hepsi mi açıklandı?YÖKDİL sınav soru ve cevapları,yorumları ve itiriazları hakkında kamubulteni.com da sizler için tartışıyoruz.

Peki YÖKDİL sınavı nedir?

Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK)’ün 2017’nin başında yürürlüğe koymuş olduğu,akademik kariyer düşünen yani lisansüstü eğitimden sonra doktora yapmak isteyenlerin doktoraya geçiş evresinde aynı YDS gibi girip geçmeleri gereken bir sınavdır.

2017’nin Celtabet başında YÖK tarafından,lisansüstü eğitim yapmak isteyenlerin geçmesi gereken bir sınav olan YDS sınavı gibi aynı yürürlüğe sahip olan YÖKDİL sınavına 5 Mart 2017 Pazar günü 98 bin aday girdi.YDS sınavının ozrluğundan muzdarip olan adaylar sınavdan çıktıktan sonra sınav soru ve cevaplarını merak etmeye başladılar.YÖK,internet sitesi üzerinden yapmış olduğu bir duyuru ile YÖKDİL sınav soru ve cevaplarını yayımladı.YÖK’ün öncülüğünde Anadolu Üniversitesi tarafndan gerçekleşen YÖKDİL sınavının soru ve cevapları,aynı ÖSYM’nin yapmış olduğu diğer sınavlar gibi %10 u açıklandı.

Sınav soru ve cevaplarının açıklanmasının ardından adaylar itirazlarını 6 Mart 2017 ile 10 Mart 2017 tarihleri arasında gerçekleştirebileceklerdir.

YÖKDİL Sınav Soru ve Cevapları İçin

Kamu personeli,işkur,sydv,banka personeli alım ilanlarından anında haberdar olmak için facebook grubumuza katılmak için tıklayınız.

Kamubulteni.com KONYA