Yaz Tatilinin Erkene Alınması ile Lise ve Üniversiteye Giriş Sınavlarının Ertelemesi Açıklaması YKS - LGS 2020

SON DAKİKA HABERİ: Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk bir son dakika açıklamasında bulundu. Bakan Selçuk açıklamasında yaz tatilinin erkene alınması ve LGS ile YKS sınavlarının ertelemesi meselesine değindi.

Yaz Tatilinin Erkene Alınması ile Lise ve Üniversiteye Giriş Sınavlarının Ertelemesi Açıklaması YKS - LGS 2020

Yaz tatili ve YKS LGS erteleme açıklaması.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk bir son dakika açıklamasında bulundu. Bakan Selçuk yaptığı açıklamada yaz tatilinin erkene alınması ve YKS ile LGS 'nin ertleenip ertelenmeyeceği meselelerine değindi.

Bakan Selçuk, "Hastalıkla ilgili ne zaman pik yapacağı vs bizim konuşmamız doğru değil, bu bir bilim alanı. Bilim Kurulu ile istişare halindeyiz, yarın bir toplantımız olacak. Toplantı sonucunda bir değerlendirme yapılır. Önemli olan veriye dayalı yapılması. Somut verilere göre bir karar vereceğiz.

(Meslek liselerinde maske üretimi) Bizim geldiğimizden beri artık meslek liselerinde bakış açısı pardigmal olarak dönüşüyor. Meslek liselerini üretimin içine sokmamızın nedeni de bu zaten." dedi.

SINIF GEÇME

"Sınıf geçme ile ilgili de çalışılıyor. Tüm sorular masada çözümleri de çalışılıyor. Birden bire bütün senaryoları açıklamak bir karmaşa yaratır, şimdi hiç gerek yok."

LGS VE YKS ERTELENECEK Mİ?

Liselere ve Üniversitelere giriş sınavı ile ilgili konuşan Bakan Selçuk, " LGS MEB ile ilgili, YKS ÖSYM ile ilgili. MEB’in ilgisi hangi konulardan sınav yapılacak konusu ile ilgili. Bu konuda da bizim paketimiz hazır. LGS ile ilgili öğrencilerimizin neye ihtiyaçları olduğuna bakıyoruz. Yüz yüze işlenen konular neyse onlardan soru soracağımızı söyleyerek, ki sınav tarihimiz belli olursa -bizim ertelemek gibi bir niyetimiz yok- sınava giren 12. ve 8. sınıf öğrencilerine bir şey söylemek isterim. Sınav senesinde olmayan öğrenciler MEB’in konularını izliyor. Sınav senesinde olan öğrencilerimiz sınavın içinde çıkması muhtemel konularla ilgili içeriklerle karşılaşacaklar. Bu nedenle EBA’yı takibi ihmal etmesinler." dedi.

Peki sizce LGS ve YKS ertelenmeli mi? Aşağıdaki yorum kısmından taleplerinizi yazabilirsiniz. Anket için TIKLA KATIL

ERTELEME AÇIKLAMASI GELDİĞİ ANDA BİLDİRİMLE HABERDAR OLMAK İÇİN UYGULAMAMIZI İNDİRİN:

Android için >>>> TIKLAYIN

İOS için >>>> TIKLAYIN