Vakıflar Genel Müdürlüğü İlk Burs Başvuruları Başladı Başvuru Nasıl Yapılır

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından önceki haftalarda açıklanan bursların ilk aşaması başvuruları başladı.

Vakıflar Genel Müdürlüğü İlk Burs Başvuruları Başladı Başvuru Nasıl Yapılır

Üç farklı burs başlığı altında Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından 8 veya 9 ay burs verilecek. Ortaöğrenim, yükseköğrenim ve yabancı uyruklu öğrenci bursu olmak üzere üç farklı burs verilecek.

Bunların ilk aşaması olan ortaöğrenim burs başvuruları bugün itibariyle başlamış oldu. İlkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine verilecek bu burslar için başvurular internet üzerinden yapılacaktır. Burs başvuru sayfasına gitmek için yazının sonundaki bağlantıyı kullanabilirsiniz. Genel Müdürlük tarafından verilecek yükseköğrenim ve yabancı uyruklu öğrenci bursu başvuruları 21 Kasımda başlıyor.

Burs başvurusu ve eğitim yardımı için bekleyen öğrencilere Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından sevindiren haber geldi. Yayımlanan duyuruda 2022 – 2023 eğitim yılı burs/eğitim yardımı başvuru takviminin belli olduğu açıklandı. Başvurular aşağıda belirtilen tarihlerde alınacak olup burs başvuru, başvuru değerlendirme ve sonuç açıklama dönemlerine ilişkin tüm duyurular www.vgm.gov.tr internet sitesi üzerinden duyurulacaktır.

Eğitim Yardımı ve Burs Başvuru Tarihleri

Ortaöğrenim Eğitim Yardımı: Başlangıç 7 Kasım 2022, Bitiş 20 Kasım 2022

Yükseköğrenim Bursu: Başlangıç 21 Kasım 2022, Bitiş 30 Kasım 2022

Yabancı Uyruklu Öğrenci Bursu: Başlangıç 21 Kasım 2022, Bitiş 30 Kasım 2022

Burs ve Eğitim Yardımı Ne Kadar Süre İçin Veriliyor

Vakıflar Genel Müdürlüğü eğitim yardımları Türkiye’de eğitim gören ihtiyaç sahibi yükseköğrenim ve ortaöğrenim öğrencilerine verilen karşılıksız burslardır. Yükseköğrenim bursu ön lisans ya da lisans programı öğrencilerine bir eğitim yılında 8 ay (Ekim-Mayıs), ortaöğrenim bursu ise ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine bir eğitim yılında 9 ay (Ekim-Haziran) süre ile verilir.

Vakıflar Genel Müdürlüğü Bursu Ne Kadar

2021-2022 eğitim yılından itibaren; ortaöğrenim eğitim yardımı miktarı aylık 200,00 TL, yükseköğrenim burs miktarı aylık 650,00 TL, yabancı uyruklu öğrenci yükseköğrenim burs miktarı ise aylık 650,00 TL olarak belirlenmiştir.

VAKIFLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ORTAÖĞRENİM BURS BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYIN

KAMU İLANLARI VE MEMUR ALIMLARINDAN ANLIK OLARAK HABERDAR OLMAK İÇİN UYGULAMAMIZI İNDİRİN.

 

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI TAKİP EDEREK TÜM İLANLARDAN ANINDA HABERDAR OLUN!

 /  /