Üniversiteler Açılacak mı? Duyurular Art Arda Yayımlandı

Üniversitelerden son dakika açıklamaları geldi. Art arda yapılan açıklamalarda üniversitelerin açılma tarihi ve açılma şekli hakkında detaylara yer verildi.

Üniversiteler Açılacak mı? Duyurular Art Arda Yayımlandı

Üniversitelerden son dakika açıklamaları geldi. Art arda yapılan açıklamalarda üniversitelerin açılma tarihi ve açılma şekli hakkında detaylara yer verildi.

26 Eylül 2020 Cumartesi 17:58
Üniversiteler Açılacak mı? Duyurular Art Arda Yayımlandı

Üniversitelerin açılması ile ilgili açıklama.

YÖK 'ün uzaktan eğitim konusunda tavsiye kararı almasının ardından üniversiteler, yeni eğitim öğretim yılı ile ilgili açıklamalarını yaptı. Birçok üniversite şimdiye kadar uzaktan eğitim kararı aldı.

İşte açıklama yapan son üniversiteler:

AĞRI İBRAHİM ÇEÇEN ÜNİVERSİTESİ

Ağrı İbrahim Çeçen Üni, 2020-2021 akademik yılı güz döneminde eğitimin büyük ölçüde uzaktan eğitimle sürdürüleceğini açıkladı. 

Yalnızca sağlıkla ilgili bölümlerde uygulamalı derslerin online yapılması mümkün değilse yüz yüze olacak.

ONDOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ

Üniversite senatosu tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

Dönem/yılsonu ve bütünleme sınavlarının, uygulama şekli ileride belirlenmek üzere, yüz yüze yapılmasına,

Yabancı Dil Yeterlilik ve Muafiyet Sınavları (2547 sayılı Kanunun 5/ı maddesinde yer alan dersler dahil) ile Tek Ders Sınavlarının akademik takvimde ilan edilen tarihlerde yüz yüze yapılmasına, bu sınavlara pandemi karantinası dolayısıyla katılamayanların ileriki bir tarihte mazeretlerini belgelendirmeleri şartıyla mazeret sınavına alınmalarına,

Yabancı Dil Hazırlık Sınıfları, Türkçe Eğitim Merkezi vb. birimlerin yapacağı “Seviye/Düzey Belirleme Sınavları”nın ilgili birimlerin kurul kararları doğrultusunda yapılmasına

Lisansüstü eğitim sınavlarının ilan edilen tarihlerde yüz yüze ve ilgili birimlerde pandemi şartlarının gerektirdiği kurallara uymak suretiyle yapılmasına

- Dönem İçi Değerlendirmenin Ondokuz Mayıs Üniversitesi Ön Lisans ve Lisans EğitimÖğretim Yönetmeliğinin 20 inci maddesi birinci fıkrası; (Dönem içi değerlendirme, dersin özelliğine göre sorumlu öğretim elemanının belirleyeceği sınav, uygulama, laboratuvar, proje, ödev, arazi çalışması, öğrenci ürün dosyası gibi yöntemlerden biri/birkaçı kullanılarak yapılabilir.) da dikkate alınmak suretiyle uygulama şeklinin ilgili birim kurullarına bırakılmasına, - Uygulamalı ders kapsamındaki staj ve uygulamalı derslerden taviz verilmemesine, mutlak surette uygulama yükümlülüğünü yerine getirmeyen öğrencinin mezun edilmemesine; ancak uygulamaların pandemi şartları göz önünde bulundurularak (ileri bir tarihe erteleme, Üniversite dışı farklı birimlerden destek alma ve yapılan uygulamaları akredite etmek vb. yöntemler doğrultusunda uygulamak) ilgili birim kurullarının alacağı karar doğrultusunda gerçekleştirilmesine, - Ondokuz Mayıs Üniversitesi Ön Lisans ve Lisans Eğitim-Öğretim Yönetmeliğinin 10 uncu maddesi beşinci fıkrasında yer alan; “Kısmen dahi olsa çakışan dersler birlikte alınamaz.” ifadesi doğrultusunda uygulanmakta olan çakılı ders programı uygulamasının pandemi şartlarında uygulanan Uzaktan Eğitim nedeniyle 2020-2021 Güz Döneminde uygulanmamasına karar verildi.

GÜMÜŞHANE ÜNİVERSİTESİ

UŞAK ÜNİVERSİTESİ

Uşak Üniversitesi tarafından yapılan açıklamada, "Üniversitemiz akademik birimlerinde derslerin 12 Ekim 2020 tarihinden itibaren derslerin yüzde yüz uzaktan öğretimle yapılmasına karar verildi." denildi.

KIRIKKALE ÜNİVERSİTESİ

Kırıkkale Üniversitesi 2020-2021 akademik yılı 5 Ekim’de başlayacak olup güz dönemi uzaktan eğitim yöntemiyle yürütülecektir.

RECEP TAYYİP ERDOĞAN ÜNİVERSİTESİ

BOLU ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alişarlı yaptığı açıklamada, "2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı güz dönemi derslerinin, bazı istisnalar dışında çoğunluğunu uzaktan öğretim yöntemiyle yapılması kararı alındı. Kararın tüm öğrencilerimize, akademik ve idari personel ile ülkemize hayırlı olmasını dilerim."

KAMUBULTENİ.COM  | ANKARA

Son Güncelleme: 26.09.2020 21:47
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Sevgi 2020-09-26 18:45:28

Yaz boyunca plajdan kahvehanelere kadar her yeri açın sıra okula gelsin salgın var akıl kârı değil! Ayrıca 7 yaşındaki birinci sınıf çocuğunu okula gönderip 20 yaşlardaki üniversitelinin engellenmesi ayrı saçmalık 7 yaşındaki çocuk kendini muhafaza edebiliyor da 20 yaşındaki insan mı kendini muhafaza edemiyor sağlıklı karar alın lütfen

Avatar
HASAN Dolaz 2020-09-26 18:12:57

Açılmaması.

Avatar
Akakjs 2020-09-26 18:13:38

Yani okullar açılsa daha iyi olur tabii ama eğer sağlığımız tehlikedeyse tabi ki açılmaması herkeste daha iyi bir eğitim için okula gitmek hocalarla yüzyüze bir eğitim almak ister ama dediğim gibi her şey sağlıkla ilgili keşke bu salgın bitsede okullarımıza kavuşsak

Avatar
Gülben 2020-09-26 18:14:19

Evet üniversiteler acılmalı en azjndan 1. Sınıflar gibi bi yol izlenilebilir hafta bir yada iki gun olabilir

Avatar
Akakjs 2020-09-26 18:15:03

Yani okullar açılsa daha iyi olur tabii ama eğer sağlığımız tehlikedeyse tabi ki açılmaması herkeste daha iyi bir eğitim için okula gitmek hocalarla yüzyüze bir eğitim almak ister ama dediğim gibi her şey sağlıkla ilgili keşke bu salgın bitsede okullarımıza kavuşsak ama şöyle bir şey var okul hariç her şey açık bence bunu da sorgulamalıyız

Avatar
Esra 2020-09-26 18:16:55

Kaliteli bir eğitim için üniversiteler açılmalı!!. Ekonomi ve turizm için tüm kurallar hiçe sayılmışken biz öğrenciler için üniversiteler açılmıyor. Cahil bir kesim yetiştirmekten vazgeçmeliler. Bizim bilgiye, bilime, eğitime her alanda ihtiyacımız var. Her ne olursa olsun eğitim için geç kararların verilmemesi lazım. Yetkiler duysun sesimizi.

Avatar
Mehtap 2020-09-26 18:20:09

Ben uzaktan ders anlayamıyorum imkanım da kısıtlı o yüzden açılmalı bence en azından hibrit sistemi gerekli.

Avatar
Salih 2020-09-26 18:20:17

Okullara almadığınız öğrenciler dışarıda fıldır fıldır gezer .