THY'ye Pilot Alımında O Adaylara Öncelik Verilecek

Türk Hava Kurumu Üniversitesi ile Türk Hava Yolları arasında bir protokol imzalandı. İmzalanan protokol ile THK Üniversitesinden mezun olanların THY'ye alınmalarına öncelik verildi.

THY'ye Pilot Alımında O Adaylara Öncelik Verilecek

THK Üniversitesi ile THY arasında bir protokol imzalandı.

İki kurum arasında imzalanan İş Garantili Eğitim Protokolü ile THK Üniversitesi Hava Ulaştırma Fakültesi Pilotaj Bölümü öğrencileri herhangi bir başvuru yapmadan Türk Hava Yolları bünyesinde işe başlayabilecek.

Türk Hava Kurumu Genel Başkanı Kürşat Atılgan, THY Genel Müdürü Bilal Ekşi ve Türk Hava Kurumu Üniversitesi Rektörü Ahmet Erman Akbulut ile iş garantili Teorik ve Uçuş Eğitim Sözleşmesi protokolü imzaladıklarını kamuoyuna açıkladı.

İmzalanan bu protokol ile THK Üniversitesi 'nden mezun olan adayların Türk Hava Yolları bünyesinde öncelikli olarak işe başlayacaklarını söyleyen Kürşat Atılgan, Türkiye'nin en büyük firmalarından olan THY ile böyle bir protokol imzalamalarından duydukları gururu dile getirdi.

Türk Hava Kurumu'nun dünyadaki ilklerin öncü kuruluşu olduğunu söyleyerek açıklamasını sürdüren Atılgan, imzalanan bu protokolün üniversite ile öğrenciler için çok yararlı olacağını sözlerine ekledi. 

İLANA ÇIKILACAK VE Nakitbahis MEZUN ÖĞRENCİLER ALINACAK

Pilotluk başvurusu yapacak olan öğrencilerin, seçilmeleri ve kabul kriterleri Türk Hava Yolları tarafından belirlenecek. Bu konuda açıklamalarda bulunan Kürşat Atılgan, "THK Üniversitesi, THY'nin belirlediği kriterleri ilan edecek ve alımın bu çerçevede yapılacağını duyuracak." ifadelerini kullandı.

İKİNCİ PİLOT OLARAK GÖREVE BAŞLAYACAKLAR

Hava Ulaştırma Fakültesi pilotaj bölümü öğrencilerinin, son sınıfa geçtiklerinde tüm okul bilgilerinin Türk Hava Yollarına ulaştıtılacağını ifade eden Kürşat Atılgan, öğrencilerin THY tarafından belirlenen kriterleri taşımaları durumunda ve diğer yeterlilik sınavlarını geçtikten sonra Türk Hava Yolları bünyesinde 2. pilot olarak göreve başlayacak.

THY'ye pilot alımında öncelik, imzalanan bu protokol ile THK öğrencilerine verildi. 

Türk Hava Kurumu'nun 93 yıllık geçmişi ile 2011 yılında,THK Havacılık ve Uzay Bilimleri Üniversitesini kurduklarını belirterek açıklamasını sonlandıran Kürşat Atılgan şu ifadeleri kullandı:

"THK Üniversitesi, Türkiye'nin geleceğinde en gerekli ve en prestijli eğitim kurumu olacak. Çünkü dünya havacılığa, uzaya doğru gidiyor. Ülkemizin gururu THY ile de böylesine anlamlı bir protokol imzalamaktan dolayı gururluyuz."

Kamubulteni.com  | Ankara