TESK Başkanından Öğretmen ve Velilere Çok Önemli Uyarı

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken bir son dakika açıklaması yaptı ve okulların açılmasına kısa süre kala önemli uyarılarda bulundu.

TESK Başkanından Öğretmen ve Velilere Çok Önemli Uyarı

Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu Genel Başkanı Bendevi Palandöken, önemli bir açıklama yaptı.

Okulların açılmasına kısa süre kala velileri ve öğrencileri okul telaşı sardı. TESK Başkanı Bendevi Palandöken ise veli ve öğretmenleri uyararak, "Çocuklarımız okul çevrelerindeki seyyar satıcılar, uyuşturucu satıcıları ve hijyenik olmayan gıda satıcılarına karşı dikkatli olunmalı. Veliler, öğretmenler ve güvenlik güçlerimiz çocukların sağlığını tehlikeye atacak her türlü tehlikeye karşı tedbirleri almalı" ifadelerini kullandı.

Bendevi Palandöken, yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"Geleceğimizin esnafı, mimarı, ressamı, doktoru, terzisi olacak çocuklarımızın eğitimi her şeyden önemli. Bu eğitimi ise güvenli şekilde sürdürmeleri şart. Okul çevrelerinde ise onları bekleyen birçok tehlike var. Velilerimiz, öğretmenlerimiz, güvenlik güçlerimiz yeni eğitim öğretim yılı başlamadan tüm tedbirleri almış olmalı. Eğitim öğretim süresince de bu tedbirler ivedilikle uygulanmalı. 17 milyonun üzerinde öğrencimiz, 70 bine yakın da okulumuz var. Bu okul çevrelerinde öğrencilerin sağlığını tehlikeye atacak gıda ürünleri satışı yapılıyor.

ÇOK BÜYÜK TEHLİKEYE YOL AÇIYOR

Açıkta satılan yiyecekler havadaki mikropların kolayca o simidin poğaçanın üzerine yapışıyor. Bu da çok büyük tehlikelere yol açabilir. Velilerimiz kesinlikle öğrencileri o satıcılardan bir şey almaması konusunda uyarmalı. Çocukları tehlikelerden korumanın ilk yolu, okula başladıktan itibaren her zaman onları bilinçli yetiştirmektir. Bu görev de en çok okul çevreleri için ailelere, okul içerisinde ise öğretmenlere düşüyor.

BASKI KURMADAN İLETİŞİM

Bir çocuğun yetişkin olana kadarki hem karakteri hem tehlikelere karşı bilinçli olması bir birey kazanmak demektir. Bunun için aileler baskı kurmadan çocuklara okul çevrelerinde tanımadıkları insanlardan herhangi bir alışveriş yapmamaları gerektiğini anlatmalı. Uyuşturucu, alkol, sigara gibi küçük yaşta uzak durulması gereken en önemli şeylerin ne olduğunu bilmeli. Okulda ise bu görev öğretmenlere düşüyor. Çocuklarımız geleceğimizdir. Onları korumak, eğitimlerini sağlıklı ve güvenli şekilde tamamlamalarını sağlamak aileler, öğretmenler, güvenlik güçlerimiz ve hepimizindir"

KAMUBULTENİ.COM | ANKARA