Son Dakika: MEB'den Öğrencileri Sevindiren Müjde

Milli Eğitim Bakanlığından öğrencileri sevindiren bir son dakika açıklaması geldi. Yapılan açıklamada Anadolu Liselerinin kontenjanlarının arttırılacağına yer verildi.

Son Dakika: MEB'den Öğrencileri Sevindiren Müjde

Milli Eğitim Bakanlığından öğrencilere büyük müjde geldi.

Edinilen son dakika bilgilerine göre Milli Eğitim Bakanlığı önemli bir açıklamada bulundu. Bakanlık yaptığı açıklamada, “Hiçbir öğrencimizi üzmeyeceğiz. Anadolu lisesi isteyen öğrenci, mutlaka Anadolu lisesine yerleşecek. Kontenjanlar artırılacak. Gerekirse ikili eğitime geçilecek” ifadelerini kullandı.

Liselere giriş tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından 127 bin civarı sınavla öğrenci alan liselere yerleşmişti. Yerleşmenin ardından boşta kalan öğrenciler ise evlerine en yakın okullarda eğitimine devam edecek. 

Sözcü Gazetesi'nde yer alan ve son dakika olarak geçilen haberde MEB'in kontenjan arttırıma gideceğine yer verildi.

MEB ise yaptığı son açıklamada Anadolu Liselerinin kontenjanlarının arttırılacağını söyledi. MEB'den konu ile ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Liselere geçiş sisteminde binlerce öğrencinin hiçbir yere yerleşmemesi tepkilere neden olmuştu. Trendbet Sözcü'de yer alan habere göre, bakanlık yetkilisi, önümüzdeki dönemde öğrencilerin dört tercih hakkı daha olduğuna işaret ederek, “Bu tercihler çok dikkatli ve doğru yapılmalı. Özellikle rehberlik öğretmenlerinden destek alınması gerekiyor. Bu dört tercih döneminde de öğrenci istediği bir lise türüne yerleşemezse, Anadolu lisesini isteyen öğrenci yerleşemezse, Anadolu lisesi kontenjanları artırılacak. Gerekirse ikili eğitim yapılacak. Mutlaka istediği okula öğrencilerimizi yerleştireceğiz. Hiçbir öğrencimizi üzmeyeceğiz”

LİSELERE GİRİŞ YERLEŞTİRME VE SONRAKİ SÜREÇ HAKKINDA TÜM GELİŞMELERDEN BİLDİRİM ALARAK HABERDAR OLMAK İÇİN;

İOS UYGULAMAMIZI ÜCRETSİZ İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

Kamubulteni.com  | Ankara