ÖSYM'den Önemli Karar! Başkan Açıkladı, Bugün Başladı

Ölçme , Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Mahmut Özer, Yükseköğretim Kurumlarındaki Lisansüstü Tezler ile kamu kurumlarındaki uzmanlık tezlerini destekleme amacıyla verilerin paylaşılacağını, bu konuda usul ve esasların belirlendiğini söyledi. 

ÖSYM'den Önemli Karar! Başkan Açıkladı, Bugün Başladı

ÖSYM Başkanı Özer, "Yükseköğretim kurumlarındaki lisansüstü tezler ile kamu kurumlarındaki uzmanlık tezlerini desteklemek için verilerimizi paylaşacağız. Bu konudaki usul ve esasları belirledik ve bugün web sitemizden yayımladık." dedi. ÖSYM'nin sınav çeşitliliği ve verdiği hizmet açısından dünya ölçüsünde ilk sırada olduğunu öne süren Prof. Dr. Mahmut Özer, ÖSYM hizmet vermeye başladıktan bugüne kadar 44 senede 150 milyon kişiye hizmet verildiğini, her yıl ÖSYM sınavlarına 10 milyon adayın katıldığını söyledi. 

ÖSYM'nin Perabet büyük organizasyon kabiliyeti isteyen sınavları başarılı bir şekilde yaparken, 2018 yılından itibaren yeni bir safhaya geçmek istediklerini belirten ÖSYM Başkanı, sınavlara dair analizler yapıldığını ve değerlendirme raporlarının yayımlanmaya başladığını söyledi. Özer, bu analiz ve değerlendirmelerin sınavlara ilişkin iyileştirme aşamalarında yol gösterici olduğunu söyledi. Özer, "Özellikle yükseköğretim kurumlarımız, öğrencilerinin ve mezunlarının bu sınavlardaki performanslarını diğer yükseköğretim kurumlarınınki ile karşılaştırabilme ve böylece eğitimle ilgili süreçlerini de raporlardaki bulgular ışığında iyileştirme imkanı elde etmektedir. Değerlendirme raporları yayımlanmaya devam ettikçe bu performans değişimlerini yıl temelli izleyebileceklerdir." dedi.

KAMUBULTENİ.COM - ANKARA