ÖSYM'den Duyuru Geldi! e-YDS 2020/8 Başvuruları Başladı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı 4 Temmuz'da uygulanacak e-YDS 2020 İngilizce başvurularının alınmaya başlandığını duyurdu.

ÖSYM'den Duyuru Geldi! e-YDS 2020/8 Başvuruları Başladı

ÖSYM'den yapılan bilgilendirmede adayların başvurularını odeme.osym.gov.tr adresinden tamamlayabileceğine yer verilirken, Ankara, İstanbul ve İzmir'deki kontenjanlar da açıklandı. ÖSYM duyurusuna göre, Ankara'da 3359, İstanbul'da 432, İzmir'de 112 kontenjan ayrıldı. Resmi duyuruda ayrıca şu ifadeler görüldü: 

e-YDS 2020/8 İngilizce alanında, 04 Temmuz 2020 tarihinde Ankara, İstanbul ve İzmir’deki e-sınav uygulama binalarında yapılacak olup sınav cevaplama süresi 180 dakikadır. Adaylar, saat 13.30’dan sonra sınav binalarına alınmayacaklardır. 

Sınava başvuru süreci, 03 - 25 Haziran 2020 tarihleri arasında olup adaylar, başvurularını 03 Haziran 2020 tarihinde ÖSYM’nin https://odeme.osym.gov.tr internet adresinden saat 14.00'ten itibaren yapabileceklerdir.

Sınava alınacak aday sayısı, e-YDS sınav binalarının aday kapasitesi ile sınırlı olacağından bu sınavda kontenjan, Ankara’da 3350, İstanbul’da 432, İzmir’de 112 olacaktır. Sınav ücretini ilk ödeyen adaylar kontenjana dâhil edilmiş olacaktır. Kontenjan dolduğu takdirde adayların sınav ücretini yatırması sistem tarafından engellenecek, ödeme kabul edilmeyecek ve e-YDS için sınav ücreti ödeme süresi sonlandırılacaktır.

e-YDS, elektronik ortamda yapılacağından, adayların sınavda uygulanacak ara yüzleri sınav öncesinde tanıması ve sisteme aşinalık kazanması amacı ile  deneme e-sınavı hazırlanmıştır. Bu sınavlara katılacak adayların sınavdan önce deneme sınavından yararlanmaları önemlidir.  

Adaylar, Deneme e-Sınav uygulamasına ve 2020 e-YDS  Kılavuzuna aşağıdaki bağlantılardan erişebilirler.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.