Okullar Ne Zaman Açılıyor? 3 Sınıf İçin Açıklama Geldi (İlkokul-Ortaokul-Lise)

Milli Eğitim Bakanlığı tarafındna 81 şehre bir genelge gönderildi. İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine gönderilen yazıda meslek liseleri için yüz yüze eğitim detayına yer verildi. 3 sınıf için de hazırlıklar başladı.

Okullar Ne Zaman Açılıyor? 3 Sınıf İçin Açıklama Geldi (İlkokul-Ortaokul-Lise)

Okulların açılması ile ilgili son dakika açıklaması.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bir son dakika açıklaması yapıldı. 81 şehirdedkiil ve ilçe Milli Eğitim Müdürlüklerine gönderilen yazıda Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü, meslek liselerinde yüz yüze eğitimin başlayacağına yer vverildi. 

Anadolu meslek ve Anadolu teknik programı öğrencilerinin işletmelerde mesleki eğitim/staj uygulamaları geçtiğimiz Pazartesi günü başlamıştı. 

MEB tarafından gönderilen yeni yazıda okulların açılması ile ilgili bir gelişmeye daha yer verildi. 

Gönderilen yazıda , 5 Ekim  tarihi itibarıyla  Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri, Çok Programlı Anadolu Liseleri, Mesleki Eğitim Merkezleri, Güzel Sanatlar Liseleri ve Spor Liselerinin meslek.eba.gov.tr adresinde yayımlanan alan ve dal derslerine ait uygulama kazanımlarının yüz yüze eğitimlerine tüm sınıf seviyelerinde başlanacağına yer verildi.

İŞTE RESMİ YAZI

MEB tarafındna gönderilen resmi yazı şu şekilde:

1. Öğrencilerin okulda geçirdikleri ders içi/dışı saatlerde maske kullanımı, sosyal mesafe ve temizlik kurallarına uymaları hususunda rehberlik ve yönlendirme yapılması, okul yöneticileri ve öğretmenlerce de takibinin yapılarak okulda gerçekleştirilecek olan yüz yüze eğitim faaliyetleri hakkında öğrencilere "Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme Kontrol Kılavuzu"na göre gerekli bilgilendirmelerin yapılması,

2. Yüz yüze eğitimde öğrenciler gruplara ayrılarak her ders saatinin 30 dakika, teneffüslerin 10 dakika ve öğle arasının 45 dakika olarak uygulanması, 3. Alan ve dal derslerinin uygulama kazanımlarının yüz yüze, bilişsel/teorik kazanımlarının ise uzaktan eğitim yoluyla verilmesi,

4. Yüz yüze ve uzaktan eğitim ile verilen alan ve dal derslerinin süre, kazanım ve içerik açısından bir bütün olarak değerlendirilmesi,

5. Haftalık ders çizelgelerine göre yüz yüze ve uzaktan eğitime ayrılacak ders sürelerinin alan zümre öğretmenlerince belirlenmesi sağlanacaktır.

3 SINIF İÇİN DAHA OKULLAR GÜNDEMDE

Geçtiğimiz gün Bakan Fahrettin Koca bir açıklama yaptı ve yüz yüze eğitimde kabine toplantısını işaret etti. Bakan Koca yaptığı açıklamada 2 , 8 ve 12 'nci sınıf öğrencileri için de yüz yüze eğitimin görüşüleceği ve kararın kabinede verileceğini söyledi.