Okullar Ne Zaman Açılacak? 81 Şehirde İlkokul Ortaokul ve Liselerin Açılma Tarihi İle İlgili Açıklama

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk bir son dakika açıklamasında bulundu. Bakan Selçuk yaptığı açıklamada, okulların yeniden eğitime başlamasına değindi ve tarih verdi.

Okullar Ne Zaman Açılacak? 81 Şehirde İlkokul Ortaokul ve Liselerin Açılma Tarihi İle İlgili Açıklama

İlkokul, ortaokul ve liselerin açılması hakkında açıklama.

Ntv 'ye konuk olan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk önemli açıklamalarda bulundu. 2020 LGS 'de bir ilk yaşanacağını söyleyen Bakan Selçuk, "Bu genel normalleşme sürecinde birçok karar alınıyor. Sayın Cumhurbaşkanımız da bu kararları açıkladı. Bu kararları birçok kurumla istişare yaparak almaktayız. Biz LGS ile ilgili kararlar alıyoruz ve uygulamaya geçiyoruz. YÖK'te YKS ile kararlar alıp uyguluyor. Her öğrencimiz kendi okulunda sınava girecek. Bu LGS tarihinde ilk defa yapılacak bir şey. Sınav bilgileri e-okul üzerinden açıklanacak." dedi.

İLKOKUL ORTAOKUL VE LİSELER NE ZAMAN AÇILACAK?

Okullar 31 Mayıs 2020 tarihine kadar tatil edilmi , eğitimler Eba üzerinden veriliyordu. Milli Eğitim Bakanı yaptığı son dakika açıklamasında okulların açılması ile ilgili şunları söyledi:

"Okul şu tarihte açılacak demek doğru değil. Bu dönem dinamik bir süreç. 1 Haziran'da okullar açılacak mı? Biz de okulların açılmasını diliyoruz. En azından kademeli olarak açılmasını istiyoruz. 1 Haziran için birden fazla planımız var. Koşullar çok iyi giderse deriz okulları açıyoruz. Kısmi iyileşme olur o zaman da kademeli açıyoruz deriz. Şartlara bakacağız. Önümüzdeki haftalarda şartlara bakacağız, ilgili kuruluşlarla görüşüp ve değerlendireceğiz.

Temennim 1 Haziran'da okulların tümüyle açılması yönünde."

KAMUBULTENİ.COM  | ANKARA