Milli Eğitim Bakanı Selçuk’tan Kardeşiyle İlgili iddialara Yanıt Geldi

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk , bir haber sitesinde yer alan ve kardeşinin de hissesinin bulunduğu bir firmanın MEB’e 25 milyon lira tutarında satış yaptığı yönündeki iddialarla ilgili yazılı açıklama yaptı.

Milli Eğitim Bakanı Selçuk’tan Kardeşiyle İlgili iddialara Yanıt Geldi

Bakan Selçuk’un açıklamalarında şu ifadeler yer aldı:

Bir haber sitesinde çıkan ve kardeşime ait hisselerin bulunduğu bir şirketin 'Milli Eğitim Bakanlığına 25 milyon lira satış yaptığına' dair algı oluşturmayı hedeflediği görülen iddia ve iftiraları üzülerek okudum. Çok net ve açık olarak ifade ediyorum: Milli Eğitim Bakanlığı, iddia edildiği gibi bu şirketten bir satın alma yapmamıştır. Yapılan satışlar, gösterilen belgeden de anlaşılacağı üzere özel şirketlere 2013 yılından beri süregelen hizmet aboneliği bedelidir. Araştırılmadan, incelenmeden, tarihlere bakılmadan yapılmış bu tür haberler, salgının etkileri sonrasında okullarımızı yeniden hareketlendirmeye başladığımız şu günlerde, gündemimizi değiştirmeye çalışmaktan öte bir nitelik teşkil etmemektedir, etmeyecektir.

Algı yürütme amaçlı olduğu çok açık bir şekilde anlaşılan söz konusu dezenformasyon içeriklerine karşı gerekli hukuki süreçlerin derhal başlatılacağını kamuoyunun bilgisine sunarım.