Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan Açıklama: Tatil Kısalabilir

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 3 aylık yaz tatilinin verimsiz ve uzu bir süre olduğunu, 30 ülkede yaz tatilinin olmadığını bu tür uzun tatillerin uygulanmadığını belirterek, yaz tatilinin bir süre daha kısalabileceğini söyledi.

Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan Açıklama: Tatil Kısalabilir

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, yaz tatili süresine ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Ara tatil uygulamasına geçildiğini hatırlatan Bakan Selçuk, 2023 vizyon belgesi ile birlikte eğitim öğretimin daha verimli hale getirilebilmesi için çalışmaların süreceğini, öğretmenlerin eğitim sürecinden , ara tatillere kadar bir çok düzenlemenin bu kapsamda hayata geçirildiğini söyledi.

Bakan Selçuk, "2023 vizyon belgesi koyduk. Her ay her yıl neyi nasıl yapacağımızı gösterdik. Bu ay kural değişecek mi diye düşünmesinler diye. Bir ülkede yaz tatili ne kadar uzarsa öğrenmede unutma artar. Öğretmen yıl içinde gerçekten çok yoruluyor. Dönem bittiğinde yoruldum diyor. Ara tatillerin asıl amacı öğretmenlerdir. Ve öğretmenlerle birlikte bu tatil dönemlerinde verimli çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Öğrenci ve velilerden ara tatillerden memnunlar. 3 aylık yaz tatili gerçekten çok verimsiz ve çok uzun. Aklınıza gelen 30 ülkede bu kadar uzun 3 aylık yaz tatili yok. İleride sezona yaymak koşuluyla yaz tatili 15 gün daha kısalabilir." ifadelerini kullandı. 

KAMUBULTENİ.COM - ANKARA