MEB'den Destekleme ve Yetiştirme Kursları Başvuru Duyurusu (DYK Başvuru Takvimi)

Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim genel Müdürlüğünce yapılan son dakika açıklamasında 2021 yılı DYK kurs başvuru detaylarına , tarihlerine ve başvuru şartlarına yer verildi.

MEB'den Destekleme ve Yetiştirme Kursları Başvuru Duyurusu (DYK Başvuru Takvimi)

MEB'DEN DYK KURS DUYURUSU GELDİ.

Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü tarafından bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada, 2020-2021 eğitim ve öğretim yılı kapsamında, eğitim kurumlarında açılmış ve hâlen yürütülmekte olan destekleme ve yetiştirme kurslarının mevcut hâli ile devamının sağlanması, yeni açılacak kursların iş ve işlemlerinin ise ilgi (a) Yönergeye yer verildi. 

BAŞVURU VE KURS TARİHLERİ AÇIKLANDI

MEB'in duyurusuna baktığımızda 2021 yılı kurs takvimine şu şekilde yer verildi:

KURS SAYISI VE SAATLERİ

KİMLER KURSA BAŞVURU YAPABİLİR?

Kurs başvuru şartları şu şekilde:

Kurslara; resmî ve özel örgün eğitim kurumları kapsamındaki Millî Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliğinin 32 nci maddesinin dördüncü fıkrasında belirtilen öğrenciler dâhil ortaokul, imam hatip ortaokulu ve ortaöğretim kurumlarında kayıtlı olan öğrenciler ile genel ilköğretim programı uygulanan özel eğitim ortaokulu/özel eğitim sınıfı, genel ortaöğretim programı uygulanan özel eğitim okulları ile mesleki ve teknik ortaöğretim programı uygulanan özel eğitim okulları öğrencilerinden; 7 nci, 8 inci, 11 inci ve 12 nci sınıflarında öğrenim gören öğrenciler ve örgün ve açık ortaöğretim kurumlarından mezun olanlar başvurabilir

Resmî örgün eğitim kurumları ile özel öğretim kurumlarına devam eden öğrenciler kayıtlı oldukları okulun ya da ikamet ettikleri adresin bulunduğu ilçe sınırı içindeki kurs merkezlerinden birine e-Kurs Modülünden başvuru yapabilir. Yaz dönemi kurslarında öğrenciler okullarının bulunduğu il/ilçe sınırları dışında kursa katılabilir.

Resmî örgün eğitim kurumları ile özel öğretim kurumlarına devam eden öğrenciler e-Kurs Modülü üzerinden e-Okul bilgileri ile ya da e-Devlet girişini kullanarak kurs başvurusu yapar.

Açık öğretim okullarına devam eden öğrenciler, e-Devlet üzerinden e-Kurs Modülüne giriş yapabileceği gibi açık öğretim okulu kullanıcı adı ve şifresi ile kurs başvurusunda bulunabilirler.

Kursiyerler, e-Devlet üzerinden e-Kurs Modülüne giriş yapabileceği gibi e-Kurs Modülünün kendilerine otomatik oluşturduğu şifreler ile kurs başvurusunda bulunabilirler.

Öğrenci/kursiyerler kurs merkezince belirlenen derslerden ve kurs talebinde bulunan öğretmenler arasından tercihte bulunarak başvuru yapar.

HANGİ KURSLAR VAR?

BAŞVURU ŞEKLİ

Öğretmen başvuruları 14-20 Haziran 2021 tarihlerinde, öğrenci başvuruları ise 21-27 Haziran 2021 tarihlerinde yapılacak.

KAMUBULTENİ.COM  | ANKARA