MEB Lise Öğrencileri İçin Duyurdu: İşte 2020 Sorumluluk Sınavı Tarihleri

MEB'den son dakika duyurusu geldi. Ortaöğretim Genel Müdürlüğü tarafından 81 şehre gönderilen yazıda , lise öğrencilerinin sorumluluk sınav tarihlerine yer verildi.

MEB Lise Öğrencileri İçin Duyurdu: İşte 2020 Sorumluluk Sınavı Tarihleri

Lise öğrencileri dikkat: Sınavlar 22 Haziran 'da.

Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü  bir son dakika açıklaması yaptı. Ortaöğretim Genel Müdürlüğü tarafından 81 şehirdeki liselere gönderilen yazıda , derslerden başarılı olan öğrenciler ile başarısız dersleri olan öğrencilerin yıl sonu başarı puanı en az 50 olan öğrencilerın sınıfı doğrudan geçeceği bildirildi. 

Alt sınıflar da dahil, başarısız ders sayısı toplamına bakılmaksızın doğrudan sınıfını geçemeyen öğrenciler ise baraj, ders ayrımı yapılmaksızın sorumlu olarak bir üst sınıfa geçecek.

2019-2020 eğitim ve öğretim yılında sorumlu geçilen derslerini kapsamı altına alacak sınavlar yapılacak. MEB tarafından alınan ve Ortaöğretim Genel Müdürlüğü tarafından 81 şehre gönderilen yazıda  sorumluluk sınavlarına 9, 10, 11 ve 12'inci sınıf öğrencileri ile hazırlık sınıfında okumakta olan öğrencilerin katılacağına yer verildi.

SINAVLAR 22 HAZİRAN 'DA BAŞLIYOR

Sınavlar, öğrenci ve velilere duyurulup okul yönetimlerince gerekli tedbirler alınarak 22-30 Haziran'da gerçekleştirilecek. 

Öğrenciler, sınavlarda, 2019-2020 eğitim ve öğretim yılının derslerinden birinci döneme ait konu ve kazanımlardan sorumlu olacak.

KAMUBULTENİ.COM  | ANKARA