Kuşadası'nda 47 anaokulu öğrencisi zehirlendi

Kuşadası'nda bir anaokulunda öğrenciler ve görevli personel, yedikleri yemekten dolayı zehirlendi. İşte detaylar.

Kuşadası'nda 47 anaokulu öğrencisi zehirlendi

Bir zehirlenme vakası haberi de Aydın’dan geldi. Aydın’a bağlı Kuşadası İlçesinde bulunan bir anaokulunda yedikleri öğle yemeğinden 47’s çocuk 49 kişi zehirlendi. Yedikleri yemeklerden dolayı zehirlenenler, hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Yaşanan elim olay ile ilgili anaokulunun aşçısı ifadesi alınmak üzere emniyete götürüldü.

Aydın’ın Kuşadası İlçesinde anaokulunda eğitim gören öğrenciler ve görevli personeller, okulda öğle yemeğinde yedikleri tavuk, pilav ve ayranın ardından kusma ve mide bulantısı şikayeti ile hastanelerin acil servislerine başvurdu. Kuşadası Devlet Hastanesi ile çevrede bulunan özel hastanelere kaldırılan 47’si çocuk 49 kişi, tedavi altına alındı. Tedavi altına alınan öğrencilerinden 34’ü taburcu olurken 13 çocuk ve 2 görevli olmak üzere 15 kişnin tedavilerine devam ediliyor.

Yemekten Zehirlendikleri Belirlendi

Hastanede tedavi altına alınan öğrenci ve personellerin tedavisi esnasında yedikleri yemekten zehirlendikleri ortaya çıktı. Hastane yetkililerinden alınan bilgilere göre kesin kararın tedavilerin tamamlanması ve yemekten numune alınması Betmatik sonucunda belli olacağı belirtildi.

Anaokulu Yönetiminden Açıklama Geldi

Yaşanan elim olay ile ilgili açıklamalarda bulunan anaokulu yönetimi, yemeği okullarında kendilerinin pişirdiğini belirterek zehirleme şüphesi olarak içilen sudan şüphelendiği belirtildi.

Veliler Suç Duyurusunda Bulundu

Zehirlenen öğrencilerin velileri, olayla ilgili suç duyurusunda bulundu. Velilerin yaptığı suç duyurusu üzerine, söz konusu anaokulunun 32 yaşındaki aşçısı N.Y. ifadesi alınmak üzere emniyete götürüldü.

Soruşturma Sürüyor

Diğer yandan, Kuşadası Toplum Sağlığı Merkezi Müdürlüğü ve Kuşadası Emniyet Müdürlüğü tarafından oluşturulan bir ekip, savcılık tarafından verilen talimat ile anaokulundaki yemek ve içeceklerden numune aldı. Olayla ilgili başlatılan soruşturma devam ediyor.

Kamubulteni.com  | Ankara